כותרות אחרונות
Search

מכונית המירוץ Lotus" Type 62-2" – האגדה המוטורית משנות ה-60 קמה לתחייה!

צילום באדיבות: "Radford"

 

האגדה המוטורית משנות ה-60 קמה לתחייה!

יצרנית מכונית המירוץ Lotus" Type 62-2"  תאפשר לקונים – בסיוע חברת "סטרטסיס" – להתאים אישית מאות חלקים ותוספים שיודפסו בתלת מימד.

 

שוחרי מכוניות המירוץ המיתולוגיות, ממקמים תמיד בכל ראש רשימה את מכונית המירוץ האגדית Lotus" Type 62-2". זו גם הסיבה מדוע יצרנית המכוניות הבריטית "Radford" שנרכשה לא מכבר על ידי "ג׳נסון בוטון", אלוף העולם לשעבר במרוצי הפורמולה 1, החליטה שזו תהיה גם המכונית הראשונה שתצא במהדורה מוגבלת מפסי היצור של החברה. והגימיק כפול: ייוצרו רק 62 מכוניות וכל אחת מהן תותאם לדרישות כל קונה וקונה.

 

צילום באדיבות: "Radford"

 

לביצוע המשימה פנתה "Radford" לחטיבת הייצור של חברת "סטרטסיס" (Stratasys), מובילה עולמית בפלטפורמות הדפסה בתלת מימד. המטרה הייתה לשמור על משקל נמוך (קצת פחות מ-1000 ק״ג) שיושג תודות למרכב אלומיניום וגוף סיבי פחמן (שאורזים מנוע של 3.5 ליטר V-6 שמספק 430 כו״ס). מעבר למפרט הבסיס המשכנע, יוכלו 62 המאושרים והמעושרים לשנות ולהוסיף מגוון חלקים שיתנו למכונית את הייחוד וה׳טאץ׳ האישי של כל קונה – שיודפסו במדפסות התלת מימד של "סטרטסיס".

 

צילום באדיבות: "Radford"

 

לדברי מעצב המכונית, מארק סטאבס, הקונים יוכלו להחליף פאנלים ולבחור מתוך כ-500 תוספות מודפסות שיתווספו למכונית בזמן ההרכבה. לדבריו, אם למייסד החברה, הארולד ראדפורד, הייתה מדפסת תלת מימד שיודעת להדפיס סיבי פחמן וחלקי טיטניום, הוא ללא ספק היה משתמש בה בשנת 1948 – שנת ההקמה של המפעל המקורי. ״השימוש בטכנולוגיות ההדפסה המתקדמות מאפשר לנו להשיג רמות דיוק ועיצוב שכמותן לא היו אפשריות קודם לכן, תוך קיצור משמעותי של זמני הייצור״.

 

השקת המכונית החדשה/ישנה נערכה בקליפורניה בסוף אוגוסט והמכוניות הראשונות ללקוחות יימסרו בסוף 2022. 

 

יואב זייף מנכ״ל חברת "סטרטסיס" stratasys"" – צילום: "stratasys"

 

לדברי מנכ״ל חברת "סטרטסיס", יואב זייף, בשנים האחרונות ניתן למצוא לא מעט יצרני מכוניות שאימצו את הדפסות התלת מימד לטובת ייצור חלקים לפי הזמנה. ״היתרונות עבור יצרני הרכב שנמצאים בתחרות יומיומית גדולים: החל ממהירות הייצור בהשוואה למערכי הייצור המסורתיים, היכולת לבחון בתנאי שטח אבות טיפוס, מידיות ההפקה שמאפשרת מעבר זריז ביותר מרעיון, לקובץ ולמוצר מוגמר ועד להתאמה האישית שמאפשרת לא רק הפקה של ריצות קצרות אלא בעיקר ייצור חלקים לפי הרצון האישי של הקונה. יצרני רכב וספקים בכל העולם מבינים כיום שטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד יכולה לסייע להם לשרוד בשוק כה תחרותי״. 

 

סרטון:

https://youtu.be/1ZdTFIfWHfQ

 

אודות "סטרטסיס" (Stratasys):

"Stratasys" היא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasys יתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר. כיום, הגופים והארגוניםהמובילים בעולם פונים אל "Stratasys" כדי לשנות את עיצוב המוצרים שלהם, להכניס גמישות ומהירות הגעה למערכי הייצור והאספקה שלהם ואף ​​לשפר טיפול בחולים.