כותרות אחרונות
Search

תוכניות יום השואה בסקרינז לייב: ליצור, לנצור ולא לשכוח – יום הזיכרון לשואה ולגבורה – רביעי – 7.4.2021 – 20:00 – חמישי – 8.4.2021 – 20:00

אשרת קוטלר – קרדיט צילום רמי זרנגר 

 

תוכניות יום השואה בסקרינז לייב:

פאנל רב שיח – ליצור, לנצור ולא לשכוח – יום הזיכרון לשואה ולגבורה

רביעי – 7.4.2021 – 20:00

אושרת קוטלר – "היום בו ניצלו יהודי בולגריה" | מסע אישי אל סיפור גבורה שנשכח.

חמישי – 8.4.2021 – 20:00

 

ליצור, לנצור ולא לשכוח – יום הזיכרון לשואה ולגבורה

 

פאנל רב שיח בסימן "ליצור, לנצור ולא לשכוח" – זכר השואה כפי שמשתקף בתרבות ובאמנות במאה ה 21, עם ציון יום הזכרון לשואה ולגבורה 2021.

במפגש זה ידונו ברלוונטיות של זכרון השואה כיום. מה עומד מאחורי הציווי "לזכור ולא לשכוח" בישראל 2021. כיצד הוא בא לידי ביטוי בעולמות התרבות, השיח והאמנות, שמונים שנה לאחר האירוע. דרך עולמות היצירה נבחן עד כמה אנחנו זוכרים, את מה אנחנו בוחרים לזכור ולהזכיר, את מי השכחנו במהלך השנים, מה תפקידה של האמנות והיצירה כיום להמשכיות תהליך ההנצחה ועוד ועוד.

הכנסות מערב זה קודש לעמותת "כן לזקן" שפועלים להפגת בדידות לקשישים, קידום חקיקה ואי הפרדת ניצולי השואה מכלל החברה המבוגרת.

אורחי הפאנל :

פרופ' חנה יבלונקה – פרופסור אמריטה במחלקה להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת בן-גוריון. היסטוריונית ישראלית וחוקרת תולדות מדינת ישראל, מכהנת כהיסטוריונית הראשית של מוזיאון לוחמי הגטאות. חלוצת תחום חקר ניצולי השואה בישראל ומחברת ספרים רבים בנושא.

פרופ' חיים מאור – אמן פעיל, חוקר אמנות ישראלית עכשווית ואוצר עצמאי. חבר סגל במחלקה לאומנויות, אוניברסיטת בן- גוריון בנגב, באר שבע ומנהל הגלריות של האוניברסיטה. מזה 40 שנה עוסק בזהות היהודית ישראלית, דרך הביוגרפיה האישית והמשפחתית. מטפל בנושאים של זיכרון, זהות וה "אחר".

ד"ר סמדר שפי – אוצרת ראשית במרכז לאמנות עכשווית, לשעבר מבקרת האמנות של עיתון “הארץ” מייסדת בלוג הביקורת האמנות הדו-לשוני “החלון” ומבקרת האמנות של גלי צה”ל.

את השיחה תנחה גל זיו – מפיקת תוכן ומייסדת שותפה במיזם הרצאות ההעשרה "הרצאות מהכורסא".

רביעי– 7.4.2021 – 20:00 | מחיר – 49 ₪. כרטיסים באתר screenz.live

 

אשרת קוטלר – קרדיט צילום רמי זרנגר 


אושרת קוטלר – "היום בו ניצלו יהודי בולגריה" | מסע אישי אל סיפור גבורה שנשכח:

הסרט ׳היום בו ניצלו יהודי בולגריה׳ מביא את אחד הסיפורים הפחות מוכרים אודות מלחמת העולם השנייה והשואה. ההתקוממות העממית היחידה באירופה שהצילה את חייהם של 50 אלף יהודיה.

מי היו האנשים האלה? כיצד קשורה הכנסייה האורתודוקסית הבולגרית לכך ומדוע לא הצליחו להציל את יהודי סקופיה ומקדוניה?

שר החוץ גבי אשכנזי ואשרת קוטלר יצאו לפני כשנתיים למסע בעקבות עברם של הוריהם, ילידי ואזרחי בולגריה במהלך המלחמה במטרה לגלות מה קרה שם לפני יותר מ 75 שנים וכדי לומר – תודה…

אשרת קוטלר: "בגיל 38 גיליתי לראשונה בחיי שאני דור שני לשואה. הגילוי הזה טלטל את חיי משל היתה שמש בשמיים ולא הבחנתי בה.

קורותיה של בולגריה במלחמת העולם השניה לא נלמדים בבתי הספר וזו החמצה גדולה, מכיוון שיש בסיפור ההתגייסות של העם והכנסייה הבולגרית להצלת אחיהם היהודים שהיו מיועדים להשמדה מסר חשוב לאנושות כולה! מתברר שגם במשטרים האפלים ביותר אפשר למרוד! בואו לשמוע על קורותיהם של יהודי בולגריה ועל הזכות הגדולה שנפלה בחלקי לומר תודה לצאצאיהם של האנשים המופלאים ההם".

 

חמישי – 8.4.2021 – 20:00 | מחיר – 59 ₪ . כרטיסים באתר screenz.live

 

Eventerו Screenz- השיקו השנה מערכת מתקדמת וחדשנית פרי פיתוח ישראלי, לשידור אינטראקטיבי הכוללת זירת מסחר לתוכן וידאו בשם Screenz Live -המערכת מחברת בין פלטפורמה המתמחה בשידור דיגיטלי ואינטראקטיבי עם מיליוני משתמשים ברחבי העולם לבין פלטפורמה מתקדמת למכירת כרטיסים. המערכת מאפשרת שידור למספר צופים בלתי מוגבל, צ’אט קבוצתי מתקדם וצ’אט צופים פרטי, סוגים שונים של כרטיסים למכירה ומנויים למכירה.

 

 Screenz Liveהוקמה במהלך משבר הקורונה, במטרה לספק פרנסה לכל אחד מבלי לצאת מהבית. המערכת מאפשרת לכל אדם, יוצר ומפיק להפוך לגוף שידור דיגיטלי מתקדם דרך יצירה ובנייה של הרצאות, קורסים, כנסים, אירועים, הופעות, סטנדאפ, אירועי ספורט מגוונים, ועוד, וכך להפוך לגוף שידור דיגיטלי עם הכנסות מיידיות. הפלטפורמה מאפשרת שידור וידאו למחשב ולנייד באמצעות ממשק ידידותי ופשוט, הכולל שידורים חיים באמצעות מצלמת רשת, או ציוד מקצועי (RTMP) שידורים מוקלטים מתוזמנים מראש, ו- VOD.

 

בנוסף, הפלטפורמה מציעה מגוון אפשרויות לשיווק וקידום באמצעות כלי הפצה מתקדמים, מערכת כרטוס וסליקה, מכירת כרטיסים ומנויים, יצירת קהילות צופים נאמנים לתכנים, מעקב אחר דוחות וסטטיסטיקות ומגוון שירותים נוספים.