כותרות אחרונות
Search

"יקב טורא" הציג בתערוכת SOMMELIER 2024 מבחר יינות משובחים בהם: "סנואו 2022" יין לבן יבש.

 

יקב "טורא"

 

"יקב טורא" הציג בתערוכת SOMMELIER 2024 מבחר יינות משובחים בהם:  "סנואו 2022" יין לבן יבש.
"יקב טורא" הוא יקב-אחוזה משפחתי (Estate Winery) ואחד מיקבי הבוטיק המוקפדים ביותר בארץ. היקב הוקם בשנת 2003 בישוב רחלים על ידי ורד וארז בן סעדון. כרמי היקב נטועים בישוב ברכה שבשומרון בגובה 850 מטר מעל פני הים, מיקום המאפשר אקלים אופטימלי לגידול ענבי יין משובחים.
 
המבחר  של יינות היקב מיוצר באהבה, התמדה וסבלנות. היינות הם בעלי גוף מלא, עושר פירותי והם יוצאים לשוק לאחר התיישנות ממושכת במרתפי היקב.
 

כדי לזכות בהגדרה “יקב אחוזה”, היקב צריך להיות הבעלים של הכרם, ועל היין להיות מיוצר אך ורק בשטח היקב משלב התסיסה, היישון ועד הביקבוק. הכרמים לא חייבים להיות צמודים ליקב, אך הם צריכים להיות באותו אזור גיאוגרפי.

 

ורד וארז בן סעדון – יקב "טורא" – צילום: ללה דיגיטל

 

ורד וארז בן סעדון מחוברים מאד לארץ ולקרקע. אנשים של חזון עם אהבה גדולה לפרטים הקטנים. חצי שנה לאחר שנישאו הם לקחו את כל החסכונות שלהם והשקיעו בישוב ברכה עשרים דונמים של כרם. בהתחלה מכרו את הענבים ליקבים אחרים, אך ברגע שנכנסו שיקולים פוליטיים, נתקלו אותם יקבים בבעיות מצד לקוחות בשוק האירופאי.

 

ורד בן סעדון – יקב "טורא" – צילום: אלון מסיקה – מגזין פנימה

 

בני הזוג ורד וארז בן סעדון החליטו לעבור קורס ייננים ולייצר את היין בעצמם. ההחלטה התבררה כנכונה. יקב "טורא" הפך להצלחה מסחררת. במבחני טעימה עיוורת, שבהם פוליטיקה לא משחקת תפקיד, הצליחו היינות של יקב "טורא" לקטוף פרסים ושבחים, והמקום הפך לאתר עלייה לרגל של חובבי יין מהארץ והעולם.

 

אתר אינטרנט: https://shop.turawinery.com/

 

מרכז מבקים:

מרכז המבקרים של יקב "טורא" מסוגל לארח עד 55 איש. הכניסה בתשלום ובתיאום מראש. לביקור נא לתאם מראש במספר: 02-650-8882. היקב פתוח לביקורים בימים א-ה בין השעות 08:00 – 17:00 ובימי ו’ בשעות 10:00 – 14:00. המבקרים במקום יכולים לבחור את מסלול הביקור:

* מסלול מלא,

* מסלול כפרי,

* מסלול פינוק,

* פיקניק,

* וטעימות.

 

 

צילום: : יקב טורא