כותרות אחרונות
Search

"בריקסטון" מתחם הכספות הפרטי הראשון בישראל

מתחם "בריקסטון" במגדלי רובינשטיין בת"א

מתחם הכספות הפרטי הראשון בישראל

צילומים: יח"צ

מתחם הכספות של חברת "בריקסטון" בבעלות קבוצת עורכי-דין בעלי עבר ביטחוני בצה"ל ובמערכת הביטחון, בראשה עומד המנכ"ל עו"ד דביר אינדיג, ממוקם בקומת הקרקע של מגדלי "רובינשטיין" בת"א והוא כולל 2400 כספות פרטיות,  ופועל בשיתוף פעולה עם חברת "BALTHONE"  מהחברות הגדולות באנגליה בתחום הקמת ותפעול מתחמי כספות פרטיים.

עו"ד דביר אינדיג מנכ"ל – צילום: יח"צ

חברת "בריקסטון" השקיעה כ1.5 מיליון דולר בהקמת מתחם הכספות הראשון בישראל וע"פ התכנית האסטרטגית תקים החברה תוך 5 שנים כ-10 מתחמי כספות פרטיים בכל רחבי הארץ בהשקעה כוללת של כ-60 מיליון ש"ח.

 

כידוע בכל רחבי העולם וגם בישראל בשנים האחרונות הבנקים סוגרים את מתחמי הכספות הממוקמים בסניפי בנקים מרכזיים, כחלק מתהליך התייעלות וצמצום העלויות וכ"א ובשנים הקרובות עם המעבר לבנקאות הדיגיטלית, יסגרו עוד עשרות מתחמי כספות בבנקים.

 

לאחרונה נפתח בת"א מתחם הכספות האישיות הפרטי הראשון בישראל בקומת הקרקע במגדל רובינשטיין בת"א,מתחם "בריקסטון".

 

מתחם "בריקסטון" כולל 2,400 כספות והוקם בשת"פ עם חברת BALTH ONE"" מהחברות הגדולות באנגליה בתחום הקמת ותפעול מתחמי כספות, שבבעלותה למעלה מ- 20,000 כספות.

 

הקמת מתחם "בריקסטון" נערכה במשך כשנתיים על-ידי צוות מקצועי שפעל לאיתור לוקיישן מתאים, חיזוק הנובע בקונסטרוקציות פלדה,חיזוק משטחי הרצפה לעמידה בעומס של 3,000 ק"ג למ"ר והקמת תשתיות ביטחון אלקטרוניות מהחדישות והמתקדמות בעולם.

 

התוכנית האסטרטגית של חברת "בריקסטון" הינה להקים בישראל תוך 5 שנים כ-10 מתחמי כספות פרטיים- בהשקעה כוללת של כ-15 מיליון דולר.

עו"ד דביר אינדיג

מתחם הכספות משתרע על שטח של 180 מ"ר כאשר חדר "האוצר" הינו בגודל של 5X7 מ', וכולל 2,400 תיבות כספת בגודל סטנדרטי של (10ס"מ גובה, 20 ס"מ רוחב, 40 ס"מ עומק) ועוד מספר כספות בגדלים של פי 2 ופי 4 מגודל תיבות הכספות הרגילות.

בבריקסטון מקפידים על נהלי אבטחה ודיסקרטיות מחמירים ביותר, במסגרתם כל העובדים עוברים סינון ובדיקה, כולל בדיקות פוליגרף תקופתיות וקבועות.

לכל לקוח תא אישי מאובטח, אשר הוא ורק הוא, מחזיק את המפתח אליו, ורק באמצעות טביעת האצבע והפנים שלו יקבל גישה אל התא.

בנוסף, בריקסטון מציעה שירותי פרימיום ייחודיים דוגמת חניה שמורה וליווי של מאבטח מהרכב ואליו.

כמו כן ישנם שירותי משרד מאובטח לצורך קיום פגישות עבודה בביטחון ובדיסקרטיות: לקוח שמעוניין להציג או למכור את תכולת הכספת שלו ללקוח אחר או מבקש לקיים פגישת עבודה בפרטיות וברמת האבטחה הגבוהה ביותר, יכול לשכור חדר ישיבות מאובטח, בתוך המתחם. כל אלו ברמת שירות ודיסקרטיות אשר עד עתה היו קיימות בבריטניה בלבד.

מתחם "בריקסטון" מבוטח על ידי חברת הביטוח "LLOYD'S" הבינלאומית, וכל לקוח השוכר כספת (מינימום 3 ימים), מקבל פוליסת ביטוח פרטנית של חברת " LLOYD'S " בשווי של 5,000$ (חינם).עם זאת הלקוח יכול להגדיל את פוליסת הביטוח על פי שווי התכולה בעלות של 0.2%  משוויה.

ישנם מגוון תוכניות מנויי להשכרת תא כספת יחיד:

* תעריף השכרת כספת יומית הינו 19 ₪.

* תעריף השכרת כספת ל-3 חודשים הינו 790 ₪.

* תעריף השכרת כספת שנתי הינו 1990 ₪.

* תעריף השכרת כספת ל- 3 שנים 4990 ₪.

על פי מחקר שנעשה על ידי חברת "בריקסטון", הישראלים מחזיקים כיום כ-30,000 כספות אישיות במתחמי הבנקים, כאשר קיימים עוד כמיליון כספות פרטיות מסוגים שונים בבתים ובבתי העסק.

מחקר שוק שבוצע עבור חברת "בריקסטון" באמצעות "מאגר מוחות" קובע כי 79% מהישראלים ציינו שהחשש הגדול ביותר שלהם הינו גניבה או אובדן של חפצי הערך.