כותרות אחרונות
Search

שנה חדשה עם יין מרלו חדש של יקב טורא מבציר 2015

שנה חדשה עם יין מרלו חדש של יקב טורא מבציר 2015

לרגל השנה החדשה משיק יקב טורא יין מרלו 2015 בעל פוטנציאל התיישנות גבוה.

 

 

צילום: יח"צ

 

דף יינן – מרלו 2015

שם: מרלו מסדרת Mountain Heights

בציר: 2015, התשע"ה

הרכב זנים: מרלו, 100%

כרם: ברכה

גובה כרם: 850 מטר

תסיסה אלכוהולית: כשבועיים בטמפרטורה שלא עלתה על 29OC.

נתוני בציר: בציר ידני, סלקטיבי

בריקס- 25.5

TA – 5

 pH- 3.4

התיישנות בחבית: 22 חודשים

אלכוהול: 14.5%

 

מרלו ייחודי ויוצא דופן המבטא מאפיינים לא שגרתיים של הזן. היין בעל צבע אדום אטום וכהה, עם ארומות עשירות של שזיפים ופירות יער לצד תיבול של אניס, ציפורן, פלפל שחור וקימל. בעל חומציות דומיננטית, גוף מלא וסיומת ארוכה. מתאים לליווי מאכלי בשר שומני וכבש. בעל פוטנציאל התיישנות גבוה במיוחד – למעלה מעשר שנים.

מחיר: 129 ₪

 

יקב "טורא" הינו יקב אחוזה משפחתי ומוקפד (Estate Winery), בין הבודדים הקיימים בישראל. בעלי היקב, ארז וורד בן סעדון, הם גם הבעלים של הכרמים הנמצאים באזור, ומכרמים אלה מגיעים הענבים ליקב. היקב שהוקם בשנת 2003, ומהבציר הראשון יצרו 1200 בקבוקים, גדל בהתמדה.  לבציר 2017 הגיע היקב לייצור של כ -100,000 בקבוקים בשנה. כרמי היקב נטועים החל משנת 1997, ביישוב ברכה שהתגלו ככרמים מהאיכותיים ביותר בארץ, נהנים מטרואר ייחודי ונדיר ומתנאי גידול אולטימטיביים. תנאים אלו נובעים ממיקומו של הכרם על הר בגובה 850 מטר, החשוף לרוח המערבית. הערפל השורה על הכרם עד שעות הבוקר המאוחרות ומזג האוויר במקום (16 מעלות בלילות הקיץ עם לחות של 98%, ומינוס 4 מעלות בחורף ולפעמים גם שלגים) חברו יחד עם אדמת הטרה-רוסה הסלעית ומעניקים לענבים איכות יוצאת דופן שהפכה לשם דבר באזור וברחבי הארץ. זהו מיקום אופטימלי לגידול ענבי יין משובחים, מרוכזים ואיכותיים.

 

כל מגוון יינות היקב מאוזנים, בעלי טעם וארומה ייחודיים ובכך מבטאים את השילוב הנכון בין תנאי גידול מצוינים, ידע ואהבה רבה לאדמה ומבטיחים הנאה מירבית לצרכן. בכרמים גדלים 14 זני הענבים הפופולריים: קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, שיראז, פטיט ורדו, פינו נואר, שרדונה, סוביניון בלאן, גוורצטרמינר וויוניה, מהם מייצרים ביקב 3 סדרות, שניים-עשר סוגים של יין. סדרת הבסיס היא ‘מאונטין ויסטה’ עם שישה יינות: פינו נואר, בלנד אחד, שני לבנים שאחד מהם חצי יבש, רוזה ויין קינוח עדין.

 

מאונטין הייטס-סדרת הפרימיום,בסדרה ישנם היינות הזניים הבאים-קברנה סובניון,מרלו,שיראז ויין נוסף בסגנון פורט-פורטורא ויין הדגל "מאונטין פיק" בלנד בסגנון בורדולזי שנעשה מארבעה זני ענבים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ומלבק, שנבצרו מהחלקות המובחרות של היקב, ויושנו בחביות עץ צרפתיות חדשות במשך 22 חודשים. יין פירותי, כבד ומאוזן. היין  שוכב תקופה ממושכת בחביות, עובר תהליך יישון במרתפי היקב וזוכה בפרסים רבים בארץ ובעולם, ביניהם מדליית כסף בתחרויות כמו: "דיקנטר", "וינאליס", "אשכול הזהב ".

 

ביקב פועל מרכז מבקרים, המכיל עד 55 איש, בו ניתן לסייר, לטעום ממבחר יינות היקב ואף ליהנות מארוחה בשרית/חלבית בתום מראש, כמו כן ניתן לרכוש במקום את שמן הזית המעולה שמופק בבית בד במקום, ומוצרים נוספים במחירים מיוחדים.

 

כשרות בדץ בית יוסף,OU ,הרב אונגר ורב הישוב

לפרטים והזמנות : יקב טורא: 02-6508882 ורד 052-7966613