כותרות אחרונות
Search

קיבוץ יחיעם מוכר 51% מ"מעדני יחיעם" לקרן "גרין לנטרן" לפי שווי חברה של עד 165 מיליון ש"ח.

נקניקיות ביס מתכון משופר מעדני יחיעם – צילום: Sell360pro

 

אקזיט קיבוצי

קיבוץ יחיעם מוכר 51% מ"מעדני יחיעם" לקרן "גרין לנטרן" לפי שווי חברה של עד 165 מיליון ש"ח. 

הממונה על התחרות ברשות התחרות של מדינת ישראל, הגב' מיכל כהן, אישרה את המיזוג.

 

לאחר שהיה מעל ל-50 שנה בבעלות קיבוצית, מוכר קיבוץ יחיעם 51% מאחזקותיו במפעל מעדני יחיעם לייצור נקניקים ופסטרמות, לקרן גרין לנטרן בבעלות ריצ'י האנטר. היקף העסקה מוערך בכ-140 עד 165 מיליון שקל. חלק גרין לנטרן בהשקעה מבוצע באמצעות קרן ממוקדת להשקעות בתחום המזון שגויסה לאחרונה, זאת לאחר מספר השקעות מוצלחות שביצע צוות גרין לנטרן בתחום המזון.

 

מעדני יחיעם הוקמה בשנת 1969 בקבוץ יחיעם בגליל המערבי. החברה הינה יצרנית, משווקת ומוכרת בארץ ומעבר לים של מעדני פסטרמה, סלמי ונקניקיות כשרים במגוון רחב של טעמים, ציפויים וצורות אריזה. מעת הקמתה ועד היום החברה התפתחה וצמחה תוך שנשמרת הבעלות המלאה של קבוץ יחיעם. הפצת המוצרים בשיטת 'פרי-סל' – הזמנות והספקות מהיום למחר בכל ערוצי המכירה – רשתות ארציות, אזוריות, מגזרים שונים, שוק מוסדי, לקוחות פרטיים, בסיסי צה"ל, החל ממטולה עד אילת, במערך לוגיסטיקה והפצה עצמאי, תקני ושירותי, כל הסחורה טרייה בטמפרטורה קרה.

 

פסטרמה של פעם מעדני יחיעם צילום Sell360pro

 

כדי לשמור על עצמאות מהקבוץ, בד בבד עם בקרה על ההחלטות והתוצאות, בוצעה כבר בשנת 1993 הפרדה ניהולית בין הקבוץ שהקים את המפעל ויצק בו מסורות וערכים של עבודה, שייכות ומחויבות לבין השוק המשתנה ברציפות ובאופן לא צפוי והוא החשוב והקבוע – הוא הצרכנים והלקוחות. כדי להבטיח עצמאות ואי תלות הוקם דירקטוריון נפרד לחברה תוך הקפדה על יו"ר חיצוני ודירקטורים מקצועיים. המטרות היו ועודן: שביעות רצון הלקוחות, רווחה ופרנסה לעובדים, רווח לצמיחת החברה ורווחתם, ביטחונם של  המייסדים  חברי קבוץ יחיעם. משנות ה-80 פיתחה החברה בהתמדה את שווקי היצוא ונכון להיום למעלה מ-20% מתוצרת החברה מיוצאת דרך הים לשווקים כשרים וכשרים למהדרין בארה"ב במותג הוד גולן ובאמצעות מערך הלוגיסטיקה וההפצה של חברת בייגל-בייטס. באירופה – צרפת, אנגליה, איטליה והונגריה במותגים שונים ובכללם – לה-גראנז' – מותג פרימיום בבעלות מעדני יחיעם, בשוק הכשר בצרפת. החברה כחברה יצרנית ויצואנית של מעדני בשר מחויבת ברמת תקינה גבוהה מחויבת ISO, GMP , FSSC ועוד תוך קיום בקורות בין לאומיות.

 

פסטרמה בתיבול שווארמה מעדני יחיעם – צילום: Sell360pro

 

 

בשנת 2012 רכשה מעדני יחיעם את החברה האמריקאית Abeles & Heymann – שמייצרת מעדני בשר כשרים למהדרין 100% בקר. לחברה שנוסדה ופועלת בניו-יורק משנת 1954, מגוון מוצרים ללא חומרים משמרים, מופחתי שומן ומלח. H&A מוכרת את מוצריה בקרב הקהלים היהודים בניו-יורק רבתי ומיוני 2020 מסמנת פריצת דרך עת התחילה והעצימה את מכירותיה בשוק הכללי, לקהל צרכנים מגוון ברשתות ארציות ובכללן Costco , BJ’S , Trader Joe’s ונוספות .

נקניקיות ביס מתכון משופר מעדני יחיעם צילום Sell360pro

 

יוחאי נאמן, מנכ"ל חברת "מעדני יחיעם": "הקיבוץ החליט למצוא שותף אסטרטגי שביחד יאיץ את צמיחת החברה בשנים הבאות. שותף שיכול להוביל שינוים רציונאליים תוך יצירתיות, השקעה ופתיחות במחצית המשותפת. הפעם השתכנענו שטובים השניים מהאחד ואם גם יהיו גדולים השניים מהאחד – זכינו". לדבריו, ככל הנראה, רוב התמורה תשמש לכיסוי גירעונות ופירעון חובות ובכך תביא לביטחון כלכלי שיבטיח את עתידם של וותיקי הקיבוץ ובכללם חברים שהם ממייסדי הקיבוץ אשר נלחמו על המקום, בנו את הקבוץ והקימו את מפעל מעדני יחיעם.

 

מטעם גרין לנטרן הובילו את ההשקעה שלושת השותפים: ריצ'י הנטר, דני בן רעי ויוסף עליאש, אשר מסרו כי: "יש לנו 5 עקרונות השקעה והם: מותג אהוד על הצרכנים, חברה מובילה בתחומה, רמת רווחיות טובה, שותפים טובים והוגנים ופוטנציאל צמיחה – ומעדני יחיעם עונה על כולם! אנחנו גאים להיות שותפים של קבוץ יחיעם, מייסדיו וממשיכיו ולעבוד כתף אל כתף עם צוות המנהלים והעובדים של החברה, אליו נחשפנו וממנו התרשמנו כמומחים, נחושים ואולי אף יותר מכך כקבוצה שרוצה ללמוד ומודעת לתועלות שהחיבור יכול להביא לה בתחומי הסחר, השיווק, גיוון הפעילות, החדשנות והשילוב עם חברות נוספות בקבוצת גרין-לנטרן".