כותרות אחרונות
Search

כוכבי סדרת הנוער המצליחה "סקיי" התיישבו לשיחה פתוחה עם ילדי "המעגל של ג'רמי".

צילום: מעיין רחימה

 

כוכבי סדרת הנוער המצליחה "סקיי" התיישבו לשיחה פתוחה עם ילדי "המעגל של ג'רמי".

 

רביד רונן (מילי) ועידו טאקו (אריק) כוכבי סדרת הנוער המצליחה "סקיי", התיישבו ביום שישי האחרון (2.7.21) לשיחה עם ילדי "המעגל של ג'רמי". הילדים שהתרגשו מאוד מהמפגש, התעניינו בסיפורים של רביד ועידו מתוך הצילומים ומאחורי הקלעים, דיברו על הצילומים המשותפים ואיך היה להם לעבוד ביחד. הילדים התעניינו לדעת האם עידו ורביד זוג מחוץ לסדרה, השניים הפריחו את השמועה ואמרו שהם חברים טובים ("חיים שלי בלב"). הם דיברו על הדרך שלהם להפוך להיות שחקנים וגם על טריקים ללמוד את הטקסטים.

 

במפגש דיברו גם על חייזרים ועל התייחסות לאחר ולשונה מאיתנו וכן על ההתמודדות שלהם בתקופת הקורונה והצורך לשמור על האחרים או ההורים שלהם שמתמודדים עם מחלת הסרטן. עידו, שהוא חלק ממשפחת "המעגל של ג'רמי", השתתף באירוע הראשון של הארגון שהתקיים בשנת 2008 כשהוא היה בן 8. עידו שיתף שהוא השתתף באירועים כילד והוא מתרגש וגאה להיות חלק מהמשפחה של המעגל של ג'רמי, להחזיר בחזרה לקהילה ולשמח את הילדים.

 

עידו טאקו צילום: מעיין רחימה

 

"גם בתקופה זו שמגבלות הקורונה הוסרו אנחנו ממשיכים לקיים אירועים מרחוק בכדי לאפשר לכמה שיותר ילדים להשתתף ועדיין לשמור על המשפחות שנמצאות בסיכון. במפגש עם כוכבי סקיי השתתפו כ- 50 ילדים ובני נוער ואנחנו נרגשים הכל פעם מחדש לראות את החזון של ג'רמי מתממש. נמשיך לקיים מפגשים וירטואלים וגם מפגשים פיזיים, בהתאם להנחיות, ולאפשר לילדים לשמוח ולהשתתף בפעילויות של כיף והנאה, פעילויות של שיח פתוח והשראה", אומרת פמלה בקר יו"ר וממייסדות "המעגל של ג'רמי. פמלה היא האמא המאמצת של עידו טאקו.

 

סקיי היא סדרת טלוויזיה ישראלית לנוער מסוגת דרמת-מדע בדיוני, שנוצרה ונכתבה על ידי היוצרים גיורא חמיצר ונועה פניני. הסדרה משודרת בערוץ “TeenNick” ב-HOT וב-Yes.

 

עידו טאקו – צילום: מעיין רחימה

 

אודות המעגל של ג'רמי (ע.ר)
המעגל של ג'רמי, הקהילה היחידה בישראל שתומכת בילדים ובני נוער צעירים אשר חיים וגדלים במשפחה המתמודדת עם מחלת הסרטן, או שחוו אובדן משפחתי בעקבות מחלת הסרטן. המעגל של ג'רמי הוקם במטרה לאפשר לילדים ולמשפחתם רגעי שקט מקשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן, באמצעות פעילויות הנאה וכיף, וכן היכרות ושיח עם ילדים שנמצאים במצב דומה. המעגל של ג'רמי הוקם בשנת 2008 וכיום הקהילה מונה למעלה מ- 700 משפחות.

 

ג'רמי קולמן, הוגה הרעיון של "המעגל של ג'רמי", אובחן כחולה סרטן קיבה בדרגה 4 במאי 2007. במהלך התמודדותו הקשה עם המחלה והטיפולים, חבריו (מתנועת הנוער הציוני בלונדון) התארגנו ו"אימצו" את שלושת ילדיו שהיו אז בגילאי שישה חודשים עד 6 שנים, לקחו אותם לטיולים ובילויים שונים ושימשו להם כגב אוהב. התארגנות החברים לצד בקשתה של בתו זואי, אז בת ה-6, להיפגש עם ילדה בת גילה שגם גדלה במשפחה בה האב חולה סרטן, היוו השראה להקמת ארגון שיעניק תמיכה לילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן.

 

ג'רמי, יחד עם אשתו פמלה, אחיותיו ג'וליאט ונעמי וחבריו הקימו ב 2008 את הארגון. ג'רמי נפטר ב-8 ביולי 2008 והמעגל של ג'רמי הוא הגשמת החזון שלו ולזכרו. לאחר מותו פמלה, אישתו, המשיכה במימוש החזון שלו וביחד עם חבריו הקרובים, שהינם מתנדבים פעילים וחברי דירקטוריון, הם ממשיכים בפעילות העמותה וסיוע לילדים הגדלים בצל מחלת הסרטן.

 

מאז הקמת הארגון התקיימו מאות אירועים.  גם בשנה האחרונה בתקופה בה הילדים ומשפחותיהם זקוקים עוד יותר לתמיכה, הארגון המשיך לקיים את האירועים באופן וירטואלי.

 

לסרטון על "המעגל של ג'רמי":  https://www.facebook.com/SoulMamaCares/videos/1717815921631821

 

לאתר: http://jeremyscircle.org/he_IL/