כותרות אחרונות
Search

יקב טפרברג משיק סדרת יינות "Inspire Art" במהדורה מוגבלת – חיבור של יצירה ייננית עכשווית ואומנות ישראלית.

 

 

 

"Inspire Art" – חיבור של יצירה ייננית עכשווית ואומנות ישראלית.

יקב טפרברג משיק את "Inspire Art" – יינות חדשים במהדורה מוגבלת – בשיתוף פעולה עם האומן הבינלאומי DEDE.

 

יקב טפרברג מחבר בין יצירה ייננית עכשווית לאומנות ישראלית במיטבה ומשיק בימים אלה את Inspire Art – עם שני יינות זניים חדשים במהדורה מוגבלת התואמים את רוח שיתוף הפעולה המוביל את המהלך. יין הסוביניון בלאן ויין הדבוקי ישווקו במהדורה מוגבלת ויעוטרו בתוויות – בהשראת יצירותיו של האומן הישראלי הבינלאומי DEDE.

 

"יצירה בתוך הבקבוק ועליו"

 

יצירותיו של DEDE, הפלסטרים הכל כך אייקוניים מרחובות תל אביב וערים נוספות בעולם, מככבים על בקבוקי המהדורה המוגבלת החדשה של יקב טפרברג.

 

האומן DEDE – צילום: אבי בר

 

בעוד החיבור לתרבות ולאומנות הישראלית הוא אך טבעי, כמו גם ל-DEDE כמייצג את עולם האומנות החדש והחופשי, יקב טפרברג בחר להביא את הגלריה אל בקבוקי היין. כמי שמאמינים בתרבות היין שהוא יצירה לכל דבר, מוביל היקב את החיבור בין העולם המסורתי אל העולם החדש, בין השורשי לעכשווי, או בפשטות – אומנות עכשווית במיטבה על יין משובח.

 

יקב טפרברג, 5 דורות של יצירת יין ארצישראלי הנטועים עמוק בתרבות ובהיסטוריה של מדינת ישראל, חרת על דגלו לייצר יין באהבה גדולה, יין שורשי ועכשווי, שהמעצים מפגשים בין אנשים.

 

ברוח זו בדיוק משיק היקב את שיתוף הפעולה עם DEDE המבטא תרבות חדשה וחדשנות בכלל, לצד מסורת והיסטוריה ישראלית. כפי שהייננים של יקב טפרברג באים מסגנונות שונים, כל יינן והפריזמה שלו על יין, כך כולנו שונים בטעמנו האישי לגבי תרבות, אומנות ויין – שמחבר הכל ליצירת רגעים מושלמים.

 

מוטי טפרברג בעלים ומנכ"ל – צילום: אבי בר

 

סיפורו של יקב טפרברג הוא סיפורה של מסורת בעסק המשפחתי: באמצע המאה ה-19 ייסד את יקב טפרברג סבא-רבא של מוטי טפרברג, מי שעומד כיום בראש היקב הוותיק בישראל ואחד המובילים בארץ. יקב טפרברג נחשב לאחד היקבים המצליחים בישראל מזה שנים רבות וסיפור הקמתו שזור בסיפורה של המדינה בכלל ושל עיר הבירה, ירושלים, בפרט. את היקב יסד למעשה רבי אברהם טפרברג שעלה לירושלים בשנות החמישים של המאה ה־19 ועסק במסחר של יין ואלכוהול. בשנת 1870 השיק את היקב תחת השם "אפרת", שחלק כבוד לדרך אפרת, ממנה הגיעו הענבים.

 

שיקי ראוכברגר יינו ראשי – צילום: אבי בר

 

בשנים האחרונות נמצא היקב בעיצומה של מהפכת איכות אשר בראשה עומד מוטי טפרברג. מהפכת האיכות, כוללת בין השאר, הקמת יקב מהחדישים והמודרניים בארץ, השקעות בנטיעת כרמים באזורי איכות, בטכנולוגיות ייצור יין איכותי בהשבחת ההון האנושי ושדרוג מערכות ההפצה והמידע. כיום מייצר יקב טפברברג, היקב השלישי בגודלו בישראל, 6-7 מיליון בקבוקים בשנה-להתייעץ עם מוטי בעניין  המשווקים בישראל ובעולם. היינות נמכרים ברשתות הקמעונאיות ובחנויות יין מובחרות בארץ ו-20% מהיינות מיוצאת לחו"ל. כמו כן היקב משתתף בתערוכות ובתחרויות יין נחשבות בארץ ובעולם.

 

אורלי סמנכ"לית שיווק – צילום: אבי בר

 

DEDE הוא אמן עירוני תל אביבי רב-תחומי, המשתמש במדיומים שונים כדי לתקשר בזירה הציבורית. הוא החל ליצור את יצירותיו לאחר שסיים את שירותו הצבאי, והמשיך לפתח ולשכלל אותן תוך כדי השלמת לימודי התואר הראשון באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. כיום ניתן לצפות בעבודותיו בגלריות, חללי תצוגה, אירועי אמנות שונים וברחובות בירות אמנות ברחבי העולם, כמו לונדון, ניו יורק, ברלין ות"א.

 

ההשראה של DEDE  נובעת מהנוף האורבני, ומהשאלות החברתיות והאישיות שהוא מעורר. בעודו אוסף סיפורים ומבנים החבויים בתוך רחובות העיר המשתנים ללא הרף, דדה בוחן ומטיל ספק באורח החיים מעשה ידי אדם שאנשים יוצרים לעצמם, ומהרהר על הקיום האנושי האבסורדי והפרדוקסאלי.

 

       ליאת אריאב – משרד יחסי הציבור "ליאת אריאב" תקשורת ויחסי ציבור  המייצג את "יקב טפרברג" –    צילום: אבי בר

 

מקומות חיצוניים וחפצים שנמצאו משמשים לעתים קרובות כנקודת מוצא עבור היצירות שהוא יוצר. הטכניקות שהוא מיישם אחר כך, כמו אסמבלאז', קולאז', ציור, צילום ומיצב, נבחרות על סמך יכולתן להבליט את מקורות ההשראה המקוריים והסיפורים שהם נושאים. מהות זו משוכללת בדרך כלל בשל נטייתו של דדה לעבוד בסדרות מתמשכות המאפשרות לו להרחיב ולהעמיק את מסריו. לוחות עץ, עיתונים וקרטון מצוי, לצד שאריות מעשה ידי אדם, מהווים את מאגר החומרים של דדה. חומרים אלו יוצרים קשרים מוחשיים בין רעיונותיו לבין המסגרת בה הוא בוחר לעבוד.

 

מוטי טפרברג בעלים ומנכ"ל "יקב טפרברג"  יחד עם שיקי ראוכברגר היינן הראשי – צילום: אבי בר

 

העבודות של דדה הן תמיד ספציפיות לאתר, הן בהיבט התיאורטי והן בהיבט המעשי: הן מאפשרות קשר מוצק בין הקונספט שמייצר אותן, המיקום הספציפי שבו הן מופיעות והחומרים והשיטות המשמשות ליצירתן. דדה מונע מהצורך העמוק להשאיר משהו אחריו, מהצורך להיות משמעותי ולקבל משמעות: האמנות שלו היא, לכל דבר ועניין, הצהרת קיום.

 

היינות בסדרת Inspire Art:

דבוקי, אינספייר, 2023

דבוקי, אינספייר, 2023 – צילום: אבי בר

 


הרכב זני: 100% דבוקי

כרם: גבעת נילי
אדמות: רדזינה וגיר
בציר ידני
הדבוקי מגיע מכרם ותיק וקטן של כ-25 דונם מאזור זיכרון יעקב. יין זה הינו ביטוי לרעננות וחדות הבאים  מגפנים בוגרות  אשר העמיקו שורש במשך למעלה משבעים שנים.
לראשונה דבוקי בסדרת אינספייר הוא יין זני.

 

סוביניון בלאן, אינספייר, 2023

סוביניון בלאן, אינספייר, 2023 – צילום: אבי בר


הרכב זני: 100% סוביניון בלאן

כרם: גליל תחתון
אדמות: בזלת, ענבי הסוביניון בלאן מגיעים מכרם בגליל התחתון של כ-20 דונם. זהו כרם של אדמת בזלת למרגלות הר תבור, הענבים נבצרו ידנית.
יין זה מבטא את אומנות גידול היין בכרם הנמצא באקלים הגלילי והמשכו בעשיית היין במספר סגנונות, לכדי ממסך אחד המבטא הרמוניה מרתקת.