כותרות אחרונות
Search

טיפים להורי ילדים שעולים לכיתה א'.

בטי שרם – צילום: ג'ני פפרמן הבלון הצהוב

 

טיפים להורי ילדים שעולים לכיתה א'.

יש ביכולתנו לעזור לילדנו שעולים לכיתה א' להתמודד עם הפחדים והחששות שהם מרגישים לפני ההגעה לבית הספר.

את הטיפים הבאים רצוי להתחיל לבצע שבועיים לפני כדי לעזור למוח לקלוט את התמונה וליצור אותה במציאות.

 

ילדים משתמשים בכוח הדמיון בחייהם אפשר לראות זאת שמביטים בהם משחקים משחק, הם ממש בעולם דמיוני משל עצמם, זהו כוח עצום ליצירת מציאות שהולך ונעלם עם השנים, בעצם ככל שאנחנו גדלים אנחנו מוותרים על מתנה שיש לכל אחד מאיתנו ליצור את מציאות חיינו ולשפר אותה.

 

המטרה של הטיפים הנ"ל היא לעזור לילדים שלנו עם כוח שכבר קיים אצלם והוא לא זר להם לכן יהיה להם מאוד קל לעשות זאת.

 

  1. לבקש מהם לספר לכם על היום הראשון בבית הספר: איך הם היו רוצים שהוא יהיה, מה הם רוצים ללבוש, את מי הם רוצים לפגוש, איך תגיב המורה שלהם שהיא תראה אותם, מי יהיו החברים שלהם, איזה משחקים הם ישחקו, כמה כיף ושמח יהיה להם. אחרי שהם יספרו לכם על החוויה המעצימה שלהם תבקשו מהם בכל יום לפני השינה לעצום עיניים ולדמיין את הסיפור שלהם באמצעות כוח הדמיון.

הערה: חשוב להסביר לילדים על כוח הדמיון ושהמוח שלנו מתייחס לדמיון כאילו הוא מציאות לכן זהו כוח מאוד חשוב שאתם רוצים ללמד אותם .

 

  1. לשחק אתם משחק תפקידים בבית: איך הם מגיעים לבית הספר הילד יכול פעם אחת להיות המורה ופעם אחת כילד וכך גם ההורה ישחק פעם מורה ופעם ילד. המטרה של המשחק היא לאפשר להם להביע רגשות וחששות שיעלו ולהציע ביחד אתם פתרון אפשרי. כאן אנחנו משתמשים בכוח פתרון הבעיה, דרך המשחק נעלה את החשש אם קיים ונציע לו פתרון, נראה כיצד הילד חושב ומה עובר עליו ויהיה יותר קל להבין איפה נמצא החשש של הילד ולהציע לו פתרון.

 

  1. נלמד את הילד שלנו על כוח המשיכה: נסביר לילדים שלנו שיש בעולם שלנו כוחות על שיכולים לעזור לנו לקבל דברים שאנחנו רוצים וכוח המשיכה הוא אחד מהם, כלומר להסביר לילד שלנו שהוא כמו מגנט והוא יכול למשוך אליו אומץ, שמחה, חברים, וכל דבר טוב שהוא רוצה.

לבקש מהילד לדמיין שהוא מגנט לחברים טובים ושהוא מושך אליו חברים טובים, לדמיין שהוא מגנט לאומץ ואיך האומץ עוזר לו לדבר, להביע את עצמו ולרכוש חברים.

 

הכותבת היא בטי שרם, הבעלים והמייסדת של מכללת אפקט. בטי היא בעלת תואר ראשון ושני בחינוך, בעלת ניסיון של 18 שנים בתחום ההוראה, הדרכה והנחיית סדנאות וקבוצות.

 

בטי שרם – צילום: ג'ני פפרמן הבלון הצהוב