כותרות אחרונות
Search

חגיגת ט"ו בשבט לכל המשפחה בגן הבוטני בירושלים – שישי – שבת 03-04.02.23 בשעות 15:00-10:00.

"אילנאות" בגן הבוטני בירושלים  – טו בשבט 2023 – צילום: יאיר גולדברג

 

חג העצים בגן הבוטני – to be שבט.

חגיגת ט"ו בשבט לכל המשפחה  בגן הבוטני בירושלים.

שישי – שבת 03-04.02.23 בשעות  15:00-10:00 הגן הבוטני גבעת רם ירושלים.

* איך לטפס על עץ עם רתמות מיוחדות ולרדת בשלום?

* איך מחלצים מהעץ חתול שלא מצליח לרדת? 

* מעבדת מיחדוש * סדנת כדור זרעים

* משחקי התאמות וסידור גזעים

* למה אנו זקוקים לעצים?

* סדנאות יצירה ועוד…

* מיהו האילנאי?

 

רוצים לטפס על עצים ולהציל חתול תועה? ללכת על ענף וללמוד על חשיבותם של העצים בחיינו? לרגל ט"ו בשבט מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי, גבעת רם בירושלים את ההורים והילדים עם בני המשפחה לפעילות ייחודית קצת אחרת במסגרת יום ההולדת לאילנות.

 

פעילות טו בשבט בגן הבוטני – צילום: יאיר גולדברג

 

במהלך שישי ושבת –  3-4.2.23 – יתקיימו מגוון פעילויות בנושא העצים והאילנות: ההורים והילדים מוזמנים להכיר את עבודתו החשובה של הד"ר של העצים, המכונה אילנאי, להנות מטיפוס על עצים עם רתמות מיוחדות, לצפות בהדגמה של חילוץ חתול תועה מעץ והליכה אופקית על ענף, ללמוד מהי בוטניקה ומהי תועלתם וחשיבותם של העצים, להצטרף למעבדת המיחדוש בה ילמדו איך בצל ורימון, אקליפטוס ואלון הופכים בגד ישן לחדש בנוסף יצרו המשתתפים הדפסים צבעוניים ומלאי השראה משאריות מזון וצמחי הגן בשיטה ביתית (את היצירה יקחו הביתה).

 

"אילנאות" בגן הבוטני בירושלים  – טו בשבט 2023 – צילום: יאיר גולדברג

 

ט"ו בשבט הוא הזדמנות מצוינת להתנסות בסדנת כדורי זרעים המתקיימת במסגרת המיזם "משיבים את הטבע לגינות" ע"ש נחמה ריבלין ז"ל, של הגן להצלת פרחי בר. בסדנה יכינו המשתתפים כדורים מאדמה בתוכם יטמינו זרעים של פרחי בר שנאספו במרחבי הגן. את הכדורים ניתן לקחת הביתה לשתול בטבע, בגינה הפרטית או בעציץ שיפרחו עם בוא האביב (עם הוראות שתילה).  עוד בפעילויות: משחקי סידור גזעים לפי גיל העץ, סדנאות יצירה ועוד ועוד…

 

ט"ו בשבט בגן הבוטני גבעת רם ירושלים:

3-4.2.23  החל מהשעה 10:00 עד השעה 15:00 כל הפעילויות חינם כלול במחיר הכניסה לגן.

 

עלות: מבוגר/ילד 40 ₪ מחזיקי כרטיס ירושלמי: 28 ₪  חייל / סטודנט / גימלאי25 ₪ הכניסה חינם לילדים ירושלמים עד גיל 18 בהצגת תעודת זהות או בליווי אחד ההורים.

 

לגילאי 3 ומעלה.

כתובת: זלמן שניאור 1 ירושלים

פרטים:  02-6794012

באתר ובפייסבוק 

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-7,100 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות נופים מרהיבים לאורך כל השנה.