כותרות אחרונות
Search

האם הרובוטים של הסטארט-אפ "YPC Technologies" ייבשלו 10000 מתכונים שונים באיכות של מסעדה?!

צילום: יח"צ S-PAD, נציגת Universal Robots בישראל

 

הבטחה של סטארט-אפ "YPC Technologies"!

״הרובוטים שלנו יכולים לבשל 10000 מתכונים שונים באיכות של מסעדה ועם רכיבים טבעיים״

האם הרובוטים יקבלו גם כוכבי מישלן?

 

הסטארט-אפ הקנדי YPC Technologies, שמגדיר עצמו כחברת רובוטיקה חלוצית בתחום המזון, הודיע על סגירת סבב גיוס ראשוני בהיקף של 1.8 מיליון דולר ובמקביל יצא בהכרזה שאמורה לעניין לא  מעט בעלי מסעדות לעתיד שאחרי מיגור הקורונה. לדברי החברה היא בנתה את המערכת הרובוטית הראשונה בעולם שיכולה להכין אלפי מתכונים ברמת מסעדת שף, תוך שימוש ברכיבים טבעיים. המערכת, שמבוססת על שימוש בקובוטים (רובוטים שיתופיים) של חברת Universal Robots, לא תבוא במקומם של עובדים אנושיים, אלא היא תעבוד לצידם, לטובת ייעול משימות ההכנה של מגוון תפריטים. בסבב הגיוס לקחה חלק קרן Toyota AI Ventures.

 

צילום: יח"צ S-PAD, נציגת Universal Robots בישראל

 

גונר גראס, מנכ״ל ומייסד החברה: "לגישה שלנו לבישול רובוטי יש פוטנציאל לשינו הדרך בה מכינים כיום אוכל במסעדות. המערכת תאפשר להוזיל משמעותית אוכל איכותי שמוגש כיום במסעדות,  "YPC" כבר החלה במכירות הראשונות, על בסיס הרשמה, למגוון תעשיות, כולל מסעדות, קפטריות ובתי מלון. הפטנט משלב מערכות בישול מתקדמות עם רובוטיקה ולימוד מכונה. הפתרון מאפשר לספק ארוחות היגייניות יותר בתקופת המגיפה, להוריד עלויות כח אדם ולצמצם בזבוז. יתרון נוסף: בניגוד לשטח שנזקקים לו במטבח מסחרי סטנדרטי, המטבח הרובוטי שלנו תופס מעט מאוד מקום וניתן לניידו בקלות".

 

צילום: יח"צ S-PAD, נציגת Universal Robots בישראל

 

זיו שדה, סמנכ״ל השיווק בחברת S-PAD, נציגת Universal Robots בישראל: "מאז פרוץ הקורונה היו לא מעט פניות לבחינת שילוב קובוטים במטבחים תעשייתיים. יש בהחלט התלהבות בתקשורת המקצועית, כשמדברים על מה יכולה לעשות רובוטיקה בשילוב בינה מלאכותית (AI) ולימוד מכונה (ML) לתחום המסעדנות… הבינה המלאכותית שהקובוטים מצויידים בה כיום הופכת אותם כבר כיום להרבה מעבר ל׳מכונות׳ שיכולות לבצע עבור בני האדם את המלאכות ה "מלוכלכות" והמשעממות ביותר. בעלי מסעדות הם אנשים פרגמטיים ומוטי מטרה והם מאמצים ומיישמים אסטרטגיות יצרניות בדרך שמכוונת למקסם את התוצאות העסקיות שלהם ובשאיפה תמידית לייעל את הליכי הייצור. זו גם הסיבה מדוע רובוטים ורובוטים שיתופיים (קובוטים) בפרט ישחקו תפקיד גדל והולך במירוץ הזה".

 

סרטון הדגמה: https://youtu.be/E2kLTETRQRo