כותרות אחרונות
Search

בימים אלו סיימה חברת "Step-Hear" להנגיש את שביל נעמי שמר בפארק הלאומי ברמת גן עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראיה.

אלירן עקיבא בשביל נעמי שמר – צלם: טל שובל

 

חברת "Step-Hear" הנגישה את שביל נעמי שמר בפארק הלאומי ברמת גן  לאנשים עם עיוורון או לקות ראיה כל זאת באמצעות מערכת חדשנית להתמצאות במרחב בעזרת הנחיה קולית.

בימים אלו סיימה חברת "Step-Hear"  להנגיש את שביל נעמי שמר בפארק הלאומי ברמת גן עבור אנשים עם עיוורון או לקות ראיה.

ההנגשה עם "Step-Hear" תאפשר לאנשים עם לקות ראיה או עיוורון ליהנות מהליכה בשביל באופן עצמאי – באמצעות האפליקציה החינמית שמסייעת להתמצאות נשמעת באופן אוטומטי הכוונה קולית לזיהוי התחנה, וכן הכוונה לתחנה הבאה.

בלחיץ נוסף באפליקציה ניתן לקבל את ההסבר הקולי על התחנה והשיר, ללא צורך של האדם עם עיוורון או לקות ראיה למצוא את הכפתור הפיזי בתחנה.

 

אלירן עקיבא בשביל נעמי שמר – צלם: טל שובל

בנוסף, אדם עם מגבלת שמיעה יכול לקרוא את מילות השיר וההסבר עליו בלחיצים 2 ו-3 באפליקציה. המערכת יכולה לסייע לאנשים עם מוגבלויות נוספות כגון משתמשים בכיסא גלגלים שעשויים להתקשות ללחוץ על הלחצן וגם לכלל האוכלוסייה למי שיהיה מעוניין לשמוע דרך הטלפון הנייד.

 

מערכת סטפ-היר הינה טכנולוגיה בפיתוח ישראלי, המאפשרת נגישות לאנשים עם מוגבלות בישראל ובעולם, עם אלפי נקודות נגישות המותקנות במקומות ציבוריים ומסחריים כאוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים, סניפי הבנקים, בתי חולים, מלונות, פארקים, אטרקציות תיירותיות, חופי הים, תחנות אוטובוס ועוד…

לינק הורדה לאפליקציה Step-Hear לאייפון –
https://apps.apple.com/il/app/step-hear/id959436318

לינק הורדה לאפליקציה Step-Hear לאנדרואיד –
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nanhe.bluetooth.client.activity

 

הפרוייקט הייחודי של שביל נעמי שמר שנחנך בחורשת האקליפטוסים שבפארק –הפך ל"מוזיאון חי" ופתוח עם פעילויות אינטראקטיבית סביב עולם התוכן של שירי נעמי שמר, המוזיקאית והפזמונאית הישראלית, כלת פרס ישראל לזמר עברי, שרבים משירה הפכו לנכסי צאן ברזל במורשת הישראלית.

במסלול יש 17 תחנות. כל תחנה בשביל מוקדשת לשיר מפורסם אחר, כמו "חורשת האקליפטוס", "לו יהי", "ירושלים של זהב", "על כל אלה", "אורחים לקיץ", "הופה היי" ועוד…

 

אלירן עקיבא בשביל נעמי שמר – צלם: טל שובל

בכל תחנה שילוט אלקטרוני בו מופיעות מילות השיר. לחיצה על כפתור מפעילה את נגינת השיר, ולחיצה על כפתור נוסף משמיעה הסבר ומידע על השיר. היוצרת קרן פלס והשחקן אסף אשתר מקריינים את ההסברים והמלים. בתחנות מתקני משחק אינטראקטיביים סביב נושאי השירים.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: ״רמת-גן מובילה בנגישות ובדאגה לאוכלוסיות עם צרכים ייחודיים. הנגשת שביל נעמי שמר הוא חלק מתהליך עומק שאנו מבצעים בעירייה להנגשת השירותים לכלל תושבי העיר. לא מזמן השקנו אפליקציה להנגשת שירותי העירייה לתושבים כבדי שמיעה וחירשים, ולכן אך טבעי כי שביל נעמי שמר יונגש לרווחת תושבים עיוורים ולקויי ראייה"

 

רוית קרדי, מנכ"לית חברת "מהלב – המרכז לאיכות חיים ונגישות": "הזכות לטייל ולהנות מהטבע היא זכות יסוד של כל אדם, גם ב-2021 יש עדין אתרים רבים בארץ ובעולם שאינם מונגשים לצערנו, אנו שמחים על הזכות שניתנה לנו להנגיש את שביל נעמי שמר לתושבי רמת גן והסביבה"  

 

סטפ-היר מחברת "מהלב- המרכז לאיכות חיים ונגישות", הינה חברה טכנולוגית פורצת דרך בתחום הנגישות עבור אנשים עם עיוורו או לקות ראיה, אנשים עם מגבלת ניידות או מוגבלויות אחרות. בבעלות חברת תיגבור, חברה ארצית, ציבורית ובינלאומית, משמשת מזה שנים רבות כיחידה מרכזית בפרויקטים, העומדת במרכזם כאינטגרטור מייעצת ומנהלת פרויקטים בכל השלבים ובכל ההיבטים במיקור חוץ, מתמחה בשירותי, סיעוד ורווחה, כוח אדם, גיוס, השמה, שרותי שמירה ואבטחה. החברה מפעילה כ- 40 סניפים ברחבי הארץ, הפועלים בארבעה אשכולות: צפון, מרכז, ירושלים ודרום.