כותרות אחרונות
Search

מתקפה חריפה של יזמים נגד ראש עיריית קריית שמונה והחברה הכלכלית.

צילום: יח"צ

 

מתקפה חריפה של יזמים נגד ראש עיריית קריית שמונה.

במקום לעודד יזמים לפתח את העיר ראש העיר פועל לגרש יזמים ומקפיא את התפתחות העיר בהווה ובעתיד.

תגובת עיריית קרית שמונה: החברה קיבלה את כתב התביעה והיא לומדת את טענות התובעת. החברה אינה נוהגת לנהל את סכסוכיה בתקשורת ובמקרה זה לא תחרוג ממנהגה.

 

מתקפה חריפה של חברה יזמית נגד ראש עריית קריית שמונה והחברה הכלכלית  שבמקום לעודד יזמים להשקיע ולהקים פרויקטים לפיתוח העיר ויצירת עוד מאות מקומות עבודה, מסכלים יזמות ומגרש יזמים מקריית שמונה.

 

יזמית הנדל"ן חברת "י.ב. גל אור ייזום והשקעות" במכתב לראש עיריית קריית שמונה עו"ד אביחי שטרן: "החברה פעילה בקריית שמונה למעלה מ-27 שנים ולמרות שהשקענו עשרות מיליוני שקלים בפיתוח פרויקטים בעיר ,אף פעם לא נתנו לנו את התחושה של יזמים רצויים, ובמקום שיתוף פעולה וסיוע של העירייה והחברה הכלכלית הן שמות לנו מקלות בגלגלים". (המכתב נמצא במערכת).

 

צילום: יח"צ

 

מפעל "סלילים חולה" היה מפעל יצרני שאף גוף כלכלי לא היה מוכן לשקמו ובמהלך הזמן המבנה ננטש ונבזז.

 

בעלי החברה ציינו במכתבם לראש העיר שטרם בחירתו לתפקיד הבטיח עו"ד אביחי שטרן שכאשר ישב על כיסא ראש העיר היזמים ירגישו בשינוי חיובי ובסיוע ליזמים לפתח את העיר אך לצערנו השינוי היה פוגעני וגרם לעצירה מוחלטת של פיתוח המתחם שהחברה מובילה את  הקמתו בעיר.

 

בשנים האחרונות החברה היזמית חווה חוויה מטלטלת במיוחד שמוביל אותה ראש העיר מר שטרן כיו"ר החברה הכלכלית שעושה הכל לפגוע בחברה ולמנוע את התפתחות מתחם "סלילים חולה" שעפ"י תוכנית המתאר אמור להיות גולת הכותרת של התפתחות העיר קריית שמונה כמתחם מגורים, מסחר, מתחם תעסוקה ותעשייה

 

בימים אלו הגישה החברה "י.ב. גל אור ייזום והשקעות" תביעה לבית המשפט המחוזי נגד החברה הכלכלית של עיריית קריית שמונה למימוש הסכם פשרה שנחתם לפני 12 שנים כדי לאפשר את הקמת הפרויקט הגדול ביותר בעיר קריית שמונה. (העתק התביעה נמצא במערכת).

 

ההתנהלות החריפה במיוחד במתחם "סלילים חולה" שהחכ"ל שראש העיר עומד בראשו כיו"ר הדירקטוריון מהווה 11% בשותפות במתחם. החכ"ל לא שילמה עבור זכויותיה ברכישה לפני 18 שנה והתחייבה בתמורה לטפל בכל הנושאים הקשורים לרשות המקומית כולל תשלומי חובות ארנונה. במהלך הזמן לאורך הדרך במקום סיוע שמו לחברה היזמית מקלות בגלגלים.

 

הפרויקט המתוכנן במתחם סלילים חולה בקריית שמונה – צילום יח"צ

 

מפעל "סלילים חולה" היה מפעל יצרני שאף גוף כלכלי לא היה מוכן לשקמו ובמהלך הזמן המבנה ננטש ונבזז.

 

חברת  "י.ב. גל אור ייזום והשקעות" הייתה החברה היחידה שהרימה את הכפפה , שילמה כספים רבים כדי ליזום במתחם זה את הפרויקט הגדול ביותר שיוקם בשנים הבאות בעיר קריית שמונה. אך במקום לקבל סיוע של הרשות המקומית הן כרשות והן כשותפה, פעם אחר פעם מצאה הרשות המקומית דרך לדרוש כספים נוספים שלא מגיעים לה על מבנה השלד הנטוש.

 

בשנים האחרונות, החברה חווה חוויה מטלטלת במיוחד כאשר ראש העיר בתפקידו כיו"ר החברה הכלכלית  עושה כל דבר, ללא יוצא מן הכלל, כדי לפגוע ביזמים ולמנוע את הקמת הפרויקט החדש.

 

לצערם של היזמים למרות הניסיונות הרבים לשנות את הנרטיב של ראש העיר ושל החברה הכלכלית תוך ניסיונות להגיע לפשרות שיהיו לטובת כל הצדדים, וכאשר כלו כל הקיצים הוגשה תביעה כנגד החברה הכלכלית למימוש הסכם הפשרה (שקיבל תוקף של פס"ד) לפני 12 שנים, ולפדות את חלקה של העירייה בהתאם להסכם החתום המאושר.

 

בימים אלו הגישו היזמים תביעה לבית המשפט המחוזי בבקשה לממש את זכותם במסגרת הסכם הפשרה ולהשתחרר מהעירייה כשותף פוגעני במתחם.

 

תגובת עיריית קרית שמונה:

החברה קיבלה את כתב התביעה והיא לומדת את טענות התובעת. החברה אינה נוהגת לנהל את סכסוכיה בתקשורת ובמקרה זה לא תחרוג ממנהגה. החברה תגיב בבית המשפט לכל טענות התובעת ותוכיח מדוע גם במקרה זה אין בהן ממש. חשוב לומר כי ההליכים המשפטיים הקודמים אשר נוהלו כנגד העירייה והחברה הכלכלית בקשר למתחם הנ"ל נדחו. מדובר ביזם שלא מצליח כבר עשרות שנים עם כל ראשי הערים לקדם את תכניותיו – דבר המדבר בעד עצמו. ראש העיר פועל כל שביכולתו לקדם את קרית שמונה ותושביה ולעודד יזמים לפעול בשטחה, ולהקים מיזמים כלכליים לטובת תושבי העיר, אך יש דברים שאינם מצויים בתחומי סמכותו והחוק תמיד נר לרגליו.