כותרות אחרונות
Search

"מסע לעתיד מתוק 2021" – אירוע הספורט השנתי של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) – יום שישי ה- 7.5.

צילום תמונה חינמית:  של סטיב Buissinne מ- Pixabay 

 

"מסע לעתיד מתוק 2021"

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) תקיים ביום שישי ה- 7.5 את אירוע הספורט השנתי שלה לקהילה ולכל המשפחה.

השנה יעמוד  אירוע הספורט  בסימן 100 שנה לגילוי האינסולין.

 

מעל 60 שגרירים ברחבי הארץ יקדמו פעילויות ספורטיביות אישיות, קבוצתיות ווירטואליות במטרה להעלות את המודעות לסוכרת סוג 1 וגיוס תרומות עבור פעילות האגודה.

 

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל מקיימת מזה למעלה מעשור את "מסע לעתיד מתוק", אירוע ספורט לכל המשפחה במטרה להעלאת מודעות לסוכרת סוג 1 וגיוס תרומות למחקרים פורצי דרך למציאת מרפא ופעילויות האגודה לקידום זכויות ואיכות חיי הסוכרתיים.

 

השנה תקיים האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ומתנדביה את אירוע הספורט השנתי ביום שישי ה- 7.5. במסגרתו יערכו  פעילויות ספורט רבות, אישיות וקבוצתיות ברחבי הארץ ותקודם העלאת המודעות לסוכרת סוג 1, שמירה על אורח חיים בריא וחשיבות הפעילות הספורטיבית.

 

מעל 60 שגרירים עם סוכרת נעורים (סוג 1); בני משפחה, מתנדבים ותומכים יפעלו ביום זה ברחבי הארץ ויקראו  לתושבים לקיים פעילות גופנית ביום משמעותי זה, בין אם זה באמצעות השתתפות באירועים קיימים ובין אם זה בצפייה בפעילות המועברת בפלטפורמות דיגיטליות: באתר האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בדפי הפיסבוק של השגרירים, באינסטגרם ועוד…

 

לכל שגריר יהיה עמוד אישי לגיוס תרומות, בו תפורט הפעילות הספורטיבית ויעד התרומה האישית של כל אחד.  גיוס התרומות נועד לתמיכה במחקר למציאת מרפא ושיפור איכות החיים והמשך פעילויות התמיכה והליווי בקהילת הסוכרתיים באשר היא.

 

צילום תמונה חינמית:  של סטיב Buissinne מ- Pixabay 

 

באירוע לוקחים חלק גם רשויות מקומיות ומרכזי ספורט מרחבי הארץ.

 

בין השגרירים שלוקחים חלק בפרויקט יש סיפורים מעניינים מאוד של אנשים מכל הגילאים, סוכרתיים טייפ 1, ספורטאים ופעילים בתחומים שונים שיקיימו באותו היום אתגרים מיוחדים לגיוס תרומות.

 

הסיפורים של כל אחד מהם מעניין ומעורר השראה לסוכרתיים ולקהל הרחב.

 

הנה כמה סיפורים על קצה המזלג:

 

    • מתן סניפליסקי בן 18.5 ממיתר. אובחנתי עם סוכרת נעורים לפני 12 שנים, כשהייתי בן כמעט 7.

אחד הדברים הראשונים ששאלתי את הרופאה שלי כאשר אובחנתי הוא האם אני אוכל להמשיך לרכוב על אופניים? החלטתי שאני לא מוותר לסוכרת ואני אמשיך לחיות כרגיל. יחד עם הסוכרת, אני מנהל אורח חיים שגרתי ככל שניתן.

הסוכרת בכל זאת מקשה עליי לא מעט ודואגת להזכיר לי מידי פעם שאי אפשר לשכוח ממנה: אני לא יכול לצאת לרכוב באופן ספונטני ואני חייב לדאוג שתמיד יהיה עליי אוכל למקרה חירום. לפעמים אני חייב לעצור תוך כדי הרכיבה בשביל לאכול ולחכות שהסוכר שלי יעלה. למרות זאת, אני לא נותן לסוכרת להגביל או לעצור אותי. בעזרת כח רצון והתנהלות נכונה – הכל אפשרי!

 • באוגוסט האחרון התחלתי שנת שירות בעמותת אתגרים. במסגרת העמותה אני מדריך אופניים לאנשים עם צרכים מיוחדים. כל אחד ואחת מהאנשים שאני עובד איתם השנה מלמד אותי מה כוחה של הנפש על הגוף ושלא משנה מה המגבלה שמתמודדים איתה, כח הרצון חזק ממנה!
 • ביום שישי ה7.5 אני לוקח חלק באירוע ספורט וירטואלי אינטראקטיבי של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל.
 • אני הולך לרכוב יחד עם קבוצת אופני החיוך של עמותת אתגרים כ20 ק"מ לאורך החוף באשדוד יחד עם אנשים עם צרכים מיוחדים.
 • אני מציב לעצמי יעד גיוס של 5000 ₪. אשמח לעזרתכם להגיע ליעד למען עתיד ללא סוכרת.
 • כמה מילים על קבוצת אופני החיוך:
 • אנחנו קבוצת אופני החיוך של עמותת אתגרים. עמותת אתגרים היא עמותה שמעצימה ומשלבת אנשים עם צרכים מיוחדים דרך 12 ענפי ספורט שונים.
 • אנחנו קבוצת אופניים שפועלת באשדוד. הקבוצה שלנו מונה כיום כ12 חברים מדהימים שמתמודדים עם מוגבלויות (ואפשרויות) שונות. מתלווה אלינו צוות של 15 מתנדבים נפלאים ו 3 מדריכים מיוחדים.
 • בכל יום חמישי אנחנו נפגשים יחד במועדון הרכיבה שלנו באשדוד ויוצאים לרכוב. אנחנו אף פעם לא מוותרים ונפגשים בחום ובקור, באור ובחושך כדי לפדל יחד.

 

 • רועי פרץ בן 11 וחצי מרחובות, שחקן כדורסל בקטסל מכבי רחובות. סוכרתי וצליאקי כבר 3 שנים.

ביום זה נארגן משחק כדורסל קבוצתי והצבתי לי יעד של גיוס תרומות בסך 10,000 ! אשמח אם תתמכו באגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ובמטרה חשובה זו.

 

 • טל אחמדייב, בת 17.5, סוכרתית מגיל 4 ושחיינית תחרותית כבר 11 שנים.

בנוסף משמשת כנציגת מועצת הנוער של האגודה לסוכרת נעורים שמטרתה היא העלאת המודעות לסוכרת נעורים ולקידום נושאים חשובים שמשפיעים על חיי הסוכרתיים.
"בתור שחיינית יחידה עם סוכרת נעורים בארץ, אני שואפת להוכיח בעיקר לעצמי שהמחלה היא לא מגבלה ואני יכולה להיות בטופ גם איתה. וכמובן, לשכנע סוכרתיים נוספים לעסוק בספורט ובעיקר בענף המופלא הזה!
ביום שישי ה- 7.5.2021 גם אני אקח חלק ב"מסע לעתיד מתוק" אירוע הספורט הוירטואלי האינטראקטיבי של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל. השנה הוא בסימן 100 שנה לגילוי האינסולין. אירוע זה מטרתו העלאת המודעות לסוכרת סוג 1, קידום אורח חיים בריא והפעילות הספורטיבית ותמיכה במחקר למציאת מרפא. זאת השנה השנייה שלי במסע, והשנה אני מתכוונת לשחות מרחק של 6 ק"מ והצבתי יעד לגיוס תרומות בסך של 1,500 .

 

 • שי בר-שירה, בת 25, סטודנטית לרפואה בתל-אביב.
  "אובחנתי עם סוכרת נעורים (סוג 1) לפני 11 שנים, בגיל 14 וחצי.  התחלתי לרקוד בגיל 5 ומאז לא הפסקתי.הריקוד תמיד מילא אותי באושר והסטודיו הוא המקום שבו אני מרגישה הכי מחוברת לעצמי.  אבחון הסוכרת הציב בפניי אתגרים רבים, אך הדבר שממנו חששתי בהתחלה יותר מכל היה ההתמודדות עם איזון הסוכר בריקוד.

המגבלה העיקרית היא הצורך להיערך לנפילות ועליות בערכי הסוכר ולטפל בהן בהקדם, ולצורך כך יש לבצע בדיקות סוכר ובהתאם לקחת מנת אינסולין תוך כדי הפעילות וגם לפניה ואחריה. עם זאת, פיתחתי מודעות גבוהה לגוף שלי, שסייעה לי לנצח את האתגרים ולהוכיח לעצמי שהשמיים הם הגבול. לאורך השנים, הדרכתי קבוצות מחול, השתתפתי בפרויקטים והמשכתי להופיע על במות.

כנערה יצאתי למחנה הקיץ של האגודה לסוכרת נעורים, ולאחר התיכון שימשתי כמדריכה והשתתפתי בפרויקטים התנדבותיים שהאגודה מקיימת למען קהילת הסוכרתיים. האגודה מספקת תמיכה וליווי לי ולרבים נוספים, ולכן אני מרגישה שזו זכות עבורי לקדם את גיוס התרומות כדי לתמוך בהמשך פעילותה.

ביום שישי ה-7.5.21 אעביר שיעור מחול לקהל הרחב, במטרה לעלות את המודעות לסוכרת נעורים (סוג 1) והחשיבות של אורח חיים בריא ופעילות ספורטיבית. לצורך זה הצבתי יעד לגיוס תרומות בסך 7,000 ו-1,000 דולרים.

השיעור יתקיים בסטודיו B רמת אביב בשעה 10:30-11:30, ואשדר אותו בלייב בפייסבוק ובזום. מוזמנים להצטרף אליי דרך הלינק המצורף או בסטודיו בהרשמה מראש.
כל תרומה תהיה משמעותית ומוערכת. תודה על התמיכה והשותפות!

 

 • ארטיום שפר – השתתף בתכנית נינג'ה.ישראל:

"היי, אני ארטיום שפר, אני בן 20 גר בבאר שבע לומד הנדסאי מכונות ויש לי אח תאום. אני מתאמן בכמה תחומי כושר. נינגה. סטרייט וורקאוט. טיפוס. רוצה להתגייס וגם רוצה להיות קצין.

ביום שישי ה- 7.5.2021 גם אני אקח חלק ב"מסע לעתיד מתוק" אירוע הספורט הוירטואלי האינטראקטיבי של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל. מוזמנים לתרום 50 ₪, 100 ₪ 500 ₪ או כל סכום אחר אשר יעזור לנו להגיע אל המטרה!

 

 • אודי ברקן – שף, דיאטן קליני ובשלבי סיום תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב.

"היי, נעים מאוד, קוראים לי אודי והתשוקה הגדולה ביותר שלי היא אוכל! כשחקן כדורסל מגיל 6 ובן לשני הורים שהיו ספורטאים מקצועיים, עסקתי בפעילות גופנית מגיל מאוד צעיר, אבל הסוכרת שהתגלתה אצלי בגיל 17, היא זאת שגרמה לי לצאת למסע החיים, בו אשלב את תחומי התזונה והקולינריה.   

 • מטרת המסע היא לקדם בריאות דרך האוכל, בצורה טעימה, שמחה ומעוררת השראה, על ידי שימוש בהכשרתי הקולינרית מזה 18 שנים, ובידע התזונתי שצברתי במהלך 16 השנים האחרונות. בצמוד למסע הגדול, אני מנסה להוות דוגמא לסוכרתיים מכל סוג, שאנחנו יכולים לעשות הכול!
 • הסוכרת היא דרך חיים ולא מחלה, סוכרתיים יכולים "לכבוש את העולם" ולהשיג כל מטרה.
 • הבריא שלי הוא קודם כל טעים, אבל גם פשוט, מהיר ונגיש –  כדי שיהיה ניתן לשלבו בקלות בחיי היום יום העמוסים של כולנו.
 • אני רוצה לגרום לאנשים להתאהב בחומרי הגלם המקומיים שלהם ולהביא את הבריא לכל שכבות האוכלוסייה בכל רחבי העולם, ע"י שימוש במוצרים פשוטים וזמינים הנמצאים בכל בית.
 • אני מספק שירותיי ייעוץ קולינרי תזונתי למשרד החינוך, בתי מלון ומסעדות, יוצר תוכן לנכסיי הדיגיטליים ולמותגים, מעביר קורסים לחברות וארגונים ומפיק אירועי קונספט בתחומי האוכל והתזונה.
 • פרויקט הדגל שלי הוא תכנית רב שנתית, בשיתוף משרד החינוך בישראל, שם ביחד עם שותפי אושר אידלמן, אנחנו מנסים לשפר את האוכל המוגש בארוחות הערב של כפרי הנוער והפנימיות ברחבי ישראל, המאכילים כ- 100,000 בני נוער מדי יום.

 

על האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1):

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל הוקמה כמלכ"ר בשנת 1983, ע"י הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים. לאורך כל השנים מקדמת האגודה את המחקר למציאת מרפא ופועלת לקידום איכות חיי הסוכרתיים סוג 1מגיל ינקות ועד הגיל השלישי, תוך חתירה לזיהוי והבנת צרכי הקהילה ולקידום מענים לצרכים אלה. האגודה פועלת לקידום ומיצוי זכויות בארץ, תומכת ומלווה את החולים ואת בני משפחותיהם מיום האבחון ולאורך כל מעגל החיים.

 

פרטים על הפעילויות השונות ניתן למצוא באתר האגודה: https://jdrf.org.il/