כותרות אחרונות
Search

חדש על מדף הספרים – ספרו של אסף נוה – כחול-לבן, אדום-צהוב – יומן מסע של מנהל ישראלי בסין.

כריכה קדמית – עיצוב עטיפה: מרוה מור צילום: יח"צ מטר הוצאה לאור

 

חדש על מדף הספרים – כחול-לבן, אדום-צהוב – יומן מסע של מנהל ישראלי בסין מאת: אסף נוה

האם הסינים חרוצים או עצלים? תחמנים או הגונים? ירוקים או מזהמים? שוביניסטים או פמיניסטים? איך מנהלים ישיבה עם סינים, ומתי כדאי להוסיף בדיחה לשיחה? מהי המעטפה האדומה שמשנה את כללי המשחק? מה הסינים חושבים על ישראל? מה מקום המשפחה בחיי היום-יום?

 עריכה: סימונה באט

 

התרבות העסקית הסינית מבוססת על היררכיה, והצלחה עסקית תלויה בהפגנת כבוד הדדי והבנת האינטרסים של השותף הסיני. עבור הסינים סין היא מרכז העולם, בעוד שאר העולם הוא משאב לידע ולקוח למוצריה. בניית מערכת יחסים בין סינים לזרים מצריכה סבלנות, קבלת השונה, ואיפוק – תכונות שלא תמיד מאפיינות את אנשי העסקים הישראלים. בספר זה מציג אסף נוה, מנהל ישראלי אשר ניהל שותפות ישראלית-סינית בשם YPH בעיר קונמינג, בירת חבל יונאן שבדרום סין, את סיפורו האישי ואת האתגרים הניהוליים שעמדו בפניו.

 

אסף נוה היה אחראי על שותפות עם חברה סינית הכוללת יותר מ-20 מפעלים ומתקני ייצור, המעסיקה אלפי עובדים ועובדות באזור כפרי המשמר את הצביון התרבותי המסורתי של סין.

 

כריכה קדמית – עיצוב עטיפה: מרוה מור צילום: יח"צ מטר הוצאה לאור

 

עם תחילת העבודה נקלעה החברה לקשיים ומשברים שהעמידו את עתידה בספק רב. עקב בצד אגודל, תוך כדי למידה מעמיקה וסבלנית של התרבות המקומית, ובעזרת מהלכים ניהוליים גדולים וקטנים כאחד, שהתבססו על אמון בשותפיו הסינים והכילו צעדי ניסוי וטעייה, הפכה השותפות מחברה תעשייתית המפסידה עשרות מיליוני דולרים בשנה לחברה משגשגת המשיאה ערך רב לבעליה.

 

כחול-לבן, אדום-צהוב מעלה תובנות חשובות על סגנון הניהול הנכון בסין. מה הן דרכי החשיבה וההתנהגות הסינית שהן מסורתיות, מתחדשות וקומוניסטיות כאחת. הספר מיועד לכל מי שמעוניין בכלים מעשיים לניהול נכון בסין, למי שעסוק בניהול יומיומי בכל מקום בעולם ומעוניין למצוא רעיונות ניהוליים להשבחת הארגון שעליו הוא מופקד, וכמובן לכל מי שאהבת המסעות והסקרנות לתרבויות אחרות מצויות בו.

 

אסף נוה הוא מהנדס אזרחי, חובב טיולים ומסעות, בעל ניסיון של שלושה עשורים בתפקידי ניהול מגוונים ומורכבים בתעשיית המינרלים והתשתיות הלאומיות, ובעל ניסיון אישי ומקיף עם העולם העסקי הסיני.

 

דאנאקוד: 99-2447 

מחיר: 98 ₪

 מס' עמודים: 166

 הוצאה: מטר הוצאה לאור