כותרות אחרונות
Search

חברת "דיור אינטריורס" השיקה את קולקציית 2020 של – מותג הריהוט האיטלקי "FDESiGN"

מימין: ניקולה פרלה, שרית פינשטיין, קטיה די ליאו וציון שגב –  צילום: רפי דלויה

 

חברת "דיור אינטריורס" השיקה את קולקציית 2020 של   – מותג הריהוט האיטלקי "FDESiGN" המתמחה במערכות ישיבה וספות.

לאירוע ההשקה המרגש הגיע  NICOLA FARELLA  המעצב הראשי והבעלים "FDESiGN"

 

FDESiGN מתמחה בייצור של מערכות ישיבה וספות המאופינות בעיצוב המשלב בין מסורת איטלקית קלאסית לבין חדשנות עיצובית  . כל הפריטים מיוצרים 100% באיטליה. כל רהיט שיוצא מהמפעל מהווה איזון מושלם בין רגש לפונקציונאליות ומיועד לבטא אינדבידואליות ויוקרה המדברת בעד עצמה מבלי לנקר עיניים.

 

דגמי המותג האיטלקי FDESIGN בדיור אנטריורס – צילום יח"צ חו"ל

 

בהכנת מוצרי החברה נעשה שימוש בחומרים איכותיים, במגוון רחב של עורות במגוון צבעים ובעץ איכותי המבטיח עמידות לאורך זמן. כמו כן מתמחה החברה בעבודת אמנות ידנית תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים באופן המבטיח את האלגנטיות של הסגנון.

 

מוצרי החברה מאופיינים במראה אקלקטי, בעל זהות מובהקת שאינה מתפשרת על התאמה לצרכים השונים ומהווים שפה חדשה מודרנית הנסמכת על שימוש בקלאסיקה איטלקית.

 

מימין: שרית פיינשטיין ניקולה פארלה, סברינה בלהסן אשת יחסי הציבור,  קטיה דיליאו וציון שגב בהשקת FDESIGN ITALIA בדיור אינטריורס  – צילום: רפי דלויה

 

הקולקציה הקלאסית – מציגה את הדגמים הקלאסיים של שנות ה 70 שהוכיחו את עצמם לאורך השנים והפכו ל"בסט סלר" עד היום. בקולקצייה זו ניתן לראות את השימוש המובהק בשיטת הקפיטונאז'. שיטת ריפוד זו בה מהודק הבד באמצעות כפתורים ותיפורים במראה של גומות היוצרת מראה יוקרתי, אלגנטי ועשיר.

 

בקולקצייה זו המאופיינת בחדשנות עיצובית בשילוב מסורת ניתן למצוא מאפיינים של נפח, תיפורים, ידיות רחבות, תיאטרליות ונוכחות מאסיבית שלא ניתן להתעלם ממנה, גזרות עשירות ומלכותית, וכל זאת מבלי לשכוח את הנוחות.  הטכנלוגיה המדויקת והפונקציונאלית והשימוש בטכנולוגיה עכשווית, מעניקים לדגמים הקלאסיים מראה על זמני.

 

הקולקציה המודרנית – הקולקצייה מיועדת לאנשים החיים אורח-חיים מודרני ועכשווי. היא  מאופיינת בקווים נקיים מתוחכמים שמתאימים לחללים מרווחים ומשלבת נוחות וטכנולוגיה הפועלת לשיפור איכות החיים.

 

דגמי המותג האיטלקי FDESIGN בדיור אנטריורס – צילום יח"צ חו"ל

 

אחד הדגמים הבולטים בקולקציה הוא דגם מונזה המאופיין בעיצוב מתוחכם ועל זמני. הקולקציה מורכבת מגזרות פרופורציונאלית ואסטטיות המנגישות את עבודת היד האמנותית שהיא בלב במוצר. הדגמים הם בעלי מימד מודרני ואלגנטי עם דגש על גב הפריט שבד"כ משולבים בו ריקליינרים והוא מאפשר נוחות מקסימלית.

 

ברבים מהמושבים נעשה שימוש בטכנולוגית מילוי היוצרת מראה בעל נפח ונוחות ברמה גבוהה מאוד. הפולירוטן הינו חומר מילוי רגיש ללחיצות, החוזר בצורה מושלמת למצבו המקורי על אף שהוא זוכר את תנוחת הגוף שלך ומשחזר אותה. הפוליטרון אינו מכיל רעלים.

 

בנוסף, במערכות הישיבה משולבת טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לפריטים לזוז קדימה ואחורה מבלי שיהיה צורך להרחיקם מהקיר. השילוב בין הצבעים והגדלים של הריהוטים תוכן לייצר מראה עשיר ומתוחכם, אך למנוע  מראה של גודש.

 

 

ניקולה פרלה וציון שגב – צילום: רפי דלויה

 

קולקציית LIVING 

הטרנד האחרון בעולם הריהוט – ספות שנפתחות למיטות. הדגמים בקולקצייה זו הופכים את עיצוב הפנים בבתיים למעניינים ויישימים. הקולקציה עכשווית והקוסמופליטת ומיועדת למי שרוצה למקסם את תחושת הנוחות בביתו מבלי לפגוע בקו העיצובי שלו.

 

קולקציית LUXURY

קולקצייה זו המיוצרת על פי הזמנה בלבד מיועדת לטירות יוקרתיות, אחוזות ובתים ברמה הגבוהה ביותר. בקולקצייה זו ניתן דגש מיוחד הן לרמת הביצוע של עבודת היד האומנותית הנעשית והן לבחירת חומרי הגלם האיכותיים.

 

 

 

ניקולה פארלה – צילום: רפי דלויה

 

על המעצב והחברה:

ניקולה פרלה נולד למשפחה ברוכת ילדים באלטמורה, כפר קטן בדרום איטליה. על אף שחלם להיות שחקן כדורגל בהיותו ילד, המציאות של החיים, כמו גם החינוך הקפדני של אביו, ניתבו אותו להתמחות בייצור ספות.

 

בשנים 1975-1985 חוותה אלטמורה את אחת התקופות המשגשגות ביותר מבחינה כלכלית והתחילה בתהליך תיעוש שהוביל לפתיחתם של מספר מפעלים ליצור ספות מערכות ישיבה. מה שזיכה את העיר אלטמורה בכינוי  'עיר הספות'  בעולם כולו.

 

לאחר שסיים את לימודיו התיכוניים בגיל 17 התחיל ניקולא לעבוד באחד מהמפעלים הרבים לספות שבאלטמורה. בשנתיים הראשונות הוא עבד כשוליה. בשנים אלו למד את שלבי תהליכי הייצור השונים החל  משרטוט, דרך הגזירה, התפירה של העור ושילובם של החומרים השונים עד לשלב המוצר הסופי.

 

בזכות כישרונו יוצא הדופן היה ניקולה הנער הראשון שלמד את טכניקת הקפיטונאז. הקפיטונאז הוא סגנון עיצוב המושג באמצעות טכניקה ידני מסורתית מהעתיקות ביותר בה משתמשים לייצור ספות צ'סטרפילד והיא לרוב מיושמת על ידי גברים זקנים.

 

ניקולה פרלה וקטיה די ליאו – צילום: רפי דלויה

 

בשנת 1992, בהיותו בן 20 בלבד הקים ניקולא יחד עם אחיו את חברת הרהיטים הראשונה שלו. החברה גדלה מהר מאוד והעסיקה למעלה מ- 100 עובדים שיצרו ספות לאוכלוסיה שהתמקדה במוצרים שהם Value for money.

 

בשל מחלוקת משפחתית, עזב ניקולה את החברה.  השנים שלאחר מכן היו מאוד קשות עבור ניקולה הא מצא עצמו ללא חברה וללא עבודה. באותן שנים חוותה איטליה משבר כלכלי שהחל בשנת 2007.

 

אותו משבר כלכלי שהיה באמריקה תקף גם את איטליה ובמשך 7-8 הוביל לפשיטת רגל ולסגירתם של מפעלים רבים.

 

בתקופה זו הוא פגש במקרה אשת קטיה די-ליאו, מקצוע בתחום הריהוט שהכיר בעבר, שעבדה במשך 10 שנים כמנהלת ייצוא בחברות מובילות. יחד הם החליטו לקחת סיכוי ולפתוח מפעל קטן לייצור ספות ומערכות ישיבה, רחוק כמה שניתן מייצור המוני. מפעל בוטיק המשלב בין התשוקה האיטלקית לעיצוב לורסטיליות  מקסימלית. מפעל של עיצוב שבו לכל פרט משמעות גדולה וכל עיצוב הוא הרמוניה מושלמת בין יופי למטרה. כך נולדה FDESiGN.

 

זו היתה אחת התקופות הקשות ביותר בכלכלה האיטלקית. אך השניים לא הפסיקו לרגע לשנן לעצמם את המנטרה: "האמן בעצמך ואל תוותר".

 

בשנים הראשונות הם עבדו לילות כימים והניחו יסודות מוצקים למפעל שלהם: הם התחילו את דרכם במבנה קטן והעסיקו רק 2 עובדים. במשרדם לא היו חלונות אבל שם הם עיצבו את הדגמים הראשונים, בחרו את הדוגמאות הראשונות של העורות ופיתחו את הקולקציה הראשונה של FDESIGN  . היתה זו קולקציה בסיסית עם מספר קטן של דגמים אולם כל אחד מהם היה מלאכת מחשבת עם תשומת לב קפדנית לפרטים הקטנים, הקפדה על עיצוב, גזרה. יצירה צעירה שהתפתחה ממסורת איטלקית עתיקת יומין.

 

דגמי המותג האיטלקי FDESIGN בדיור אנטריורס – צילום יח"צ חו"ל

 

טיפין טיפין הם החלו לכבוש לא רק את השוק המקומי אלא גם החלו צעדיהם בעולם הגדול. תחילה  חדרו לשוק הרוסי היוקרתי. לאחר שהציגו בתערוכת הרהיטים הגדולה ביותר ברוסיה שהתקיימה במוסקבה, פיתחו מוצר ייחודי שיתאים לשוק זה: קולקציה חדשה של ספות נפתחות למיטה מצויידות במכניזם יוקרתי ומכוסות בבדים וחומרי גלם איטלקיים יוקרתיים.

 

בהמשך פיתחו את הקו המודרני, שעוצב ברוח צעירה לקהל ייעודי החי את החיים העכשוויים. עם קולקציות אלו הם חדרו לשווקים באירופה, ארה"ב וישראל.

 

בשנת 2016 הציגה החברה לראשונה בתערוכת הריהוט במילאנו קולקציה חדשה ומרהיבה שנועדה להתאים לצרכיהם שללקוחות מרחבי העולם: מערכות ריהוט מושלמות המציגות איזון מושלם שבין רגש לפונקציונאליות.

 

יחד עם ציון שגב ושרית פיינשטיין מ'דיור אינטריורס" ישראל הם מתאימים את  קולקציות  FDESIGN  לדרישות הצרכן הישראלי ומציגים דגמים מרהיבים באולם התצוגה של החברה בשד' הגיבורים 9, א. פולג בנתניה.

 

לפרטים נוספים: www.diur.net