כותרות אחרונות
Search

חברת "ג'נסל" הישראלית נכנסת לתחום הרכב החשמלי.

צילום: יח"צ

 

חברת "ג'נסל" הישראלית נכנסת לתחום הרכב החשמלי.

חברת "EV MOTORS" אף היא ישראלית, תטמיע את מערכות "ג'נסל" בעמדות הטעינה שלה בישראל ובחו"ל.

 

 החברות הישראליות "EV MOTORS" ו-  "ג'נסל",  יקימו מערכות טעינה היברידיות לרכב חשמלי המיועדות לעמדות טעינה באזורים ללא חיבור לרשת החשמל. הצלחת הניסוי תוביל להטמעת הפתרון המשותף של שתי החברות בשוק הישראלי ולקידומו על ידי "EV MOTORS" בסין ובעולם.

 

 "EV MOTORS" הישראלית, יבואנית רכב המתמקדת ברכבים חשמליים בלבד, משמשת גם כנציגה הבלעדית בישראל של חברת Sun Surplus Energy הסינית, הפועלת, בין היתר, בתחום מערכות ייצור, אגירה וטעינה של אנרגיה לרכבים חשמליים

 

רמי רשף, מנכ"ל ומייסד "ג'נסל": "כחלק מהאסטרטגיה העסקית של ג'נסל, אנו רואים פוטנציאל משמעותי ביותר עבורנו בשוק עמדות הטעינה של רכבים חשמליים, שעשוי להגיע עד שנת 2030 להיקף של כ-207 מיליארד דולר. הפתרון של ג'נסל, המשתלב בפתרון הטעינה הייחודי של "EV MOTORS", יספק פתרונות טעינה אוטונומיים אשר אינם תלויים ברשת חשמל. לאחר השלמת הפיילוט המתוכנן עם EV MOTORS, בכוונתנו לפעול בשיתוף פעולה להחדרת המוצר לשוק הישראלי, ובמקביל לשווקים בסין בפרט ובעולם כולו בכלל, באמצעות שותפיה של "EV MOTORS"."

 

"הפיילוט הנוכחי הינו הזדמנות נוספת עבורנו להמחיש את הערך המשמעותי שתאי דלק, פרי פיתוחנו, יכולים לתרום לשמירה על רצף פעילות תוך אפס פליטות בתחנות טעינה היברידיות ואוטונומיות מחוץ לרשת החשמל. ככל שמספר הרכבים החשמליים יגדל, כך גם הביקוש לפריסת עמדות טעינה מבוזרות יגדל להערכתנו באופן משמעותי ויגדיל בהתאם את שוק היעד שלנו".

 

צילום: יח"צ

 

אוהד זליגמן, יו"ר EV MOTORS: "חברת "EV MOTORS" והחברות הבנות שלה חוקרות ומפתחות מזה זמן פתרונות לאתגרים שמציב המעבר מרכבים מונעי דלק לכאלו המונעים בחשמל. אנו מאד שמחים שחברנו לחברת ג'נסל על מנת לספק תאי דלק סביבתיים ובני-קיימא עבור עמדות הטעינה האוטונומיות שלנו, ובכך להציע לשוק פתרון אמין, נקי ויעיל. המהנדסים שלנו עבדו בשיתוף פעולה הדוק עם צוות ג'נסל על מנת לשלב את הטכנולוגיות של "ג'נסל" בפתרון של "EV MOTORS" לעמדות טעינה המנותקות מרשת החשמל, ואנו בטוחים ששיתוף הפעולה בין שתי החברות מביא פתרון שלם, ייחודי, היברידי ומתקדם לטעינה אוטונומית של רכבים חשמליים במנותק מרשת החשמל הארצית, אשר יביא למהפך בנוף טעינת הרכבים החשמליים, הן בישראל והן לאחר מכן ברחבי העולם. אנו סמוכים ובטוחים, כי שיתוף הפעולה יציג מודל עסקי אפקטיבי לטעינת רכבים חשמליים, אשר ישרת נהגים וצרכנים, יספק פתרון חדשני לספקטרום רחב של לקוחות, יניח בסיס מוצק להמשך התרחבותה של מהפיכת הרכב החשמלי, ויניב הכנסות משמעותיות לשתי החברות."

 

חברת "ג'נסל", המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה מבוססי תאי דלק לייצור חשמל באמצעות מימן ואמוניה, מדווחת היום כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת "EV MOTORS" הישראלית, הפועלת בין היתר, בתחום כלי הרכב החשמליים, להטמעת מערכות "ג'נסל" במערכות טעינת הרכבים ההיברידיות של "EV MOTORS". במסגרת שיתוף הפעולה, החברות יתכננו ויקימו בישראל פרויקטים לטעינת רכבים חשמליים, באמצעות תחנות טעינה אוטונומיות היברידיות, המנותקות מרשת החשמל הארצית, ובמטרה להחליף גנרטורים המופעלים באמצעות דלקים פוסיליים.

 

הצלחת הפרויקטים, שיהוו למעשה פיילוט שיבחן את השילוב בין שתי המערכות, עשויה להוות הוכחה בינלאומית ליכולתה של "ג'נסל", להפיק ולספק פתרונות של חשמל נקי וללא פליטות, בתחנות טעינה להטענה של רכבים חשמליים המנותקות מרשת החשמל הארצית. בנוסף, להערכת החברה, הפרויקט צפוי למצב את החברה בשוק טעינת הרכבים החשמליים העולמי וכן עשוי לעזור לקדם את עסקי החברה בשווקי היעד של החברה, אל מול לקוחות חדשים בהתאם ליעדים ולאסטרטגיה העסקית של החברה.

 

שוק עמדות טעינת הרכב החשמלי הינו שוק הצפוי ליהנות מקצבי צמיחה משמעותיים בשנים הקרובות. על פי דו"ח של חברת המחקר והייעוץ Guidehouse Insights, שהתפרסם באוקטובר 2021, עד שנת 2030, צפוי שוק טעינת הרכבים החשמליים העולמי לגדול לכ-207 מיליארד דולר.

 

צילום: יח"צ

 

על פי ההסכם בין חברת "ג'נסל" לחברת "EV MOTORS", תרכוש בשלב הפיילוט של הפרויקט, "EV MOTORS" מספר מערכות של החברה שהותאמו באופן ספציפי לצורך הטמעתן במערכות "EV MOTORS", לצורך התקנתן במספר תחנות טעינה אוטונומיות, להטענה של רכבים חשמליים, המנותקות מרשת החשמל הארצית. בכפוף להשלמת הפיילוט, ג'נסל תספק את מערכותיה באופן בלעדי בישראל  ל "EV MOTORS", ובלבד ש "EV MOTORS"  תרכוש כמות מינימלית מוסכמת של מערכות החברה. לצד האמור, "EV MOTORS" תשתמש באופן בלעדי במערכות ג'נסל בכל תחנות הטעינה שלה בישראל ככל שג'נסל תעמוד בקריטריונים הטכנולוגיים העתידיים כפי שנקבעו בהסכם השת"פ.  בהמשך לכך, יפעלו הצדדים  במשותף להצגתן ולקידומן של המערכות ההיברידיות, הכוללות את מערכות ג'נסל, המבוססות על מימן ואמוניה, כחלק מתוך תחנות אוטונומיות להטענה של רכבים חשמליים, בסין ובעולם, וזאת באמצעות שותפיה של "EV MOTORS".

 

אודות חברת "ג'נסל":

חברת "ג'נסל" שהוקמה בשנת 2011, מציעה פתרונות אנרגיה ירוקה בתחום תאי הדלק. מוצרי החברה מבוססים על  טכנולוגיה חדשנית, ייחודית ואמינה, שפיתחה החברה. "ג'נסל" מספקת כיום פתרונות גיבוי חשמל למגוון רחב של אתרים, ובהם מגדלי תקשורת, תחנות השנאה בחברות חשמל וכן מפעלי תעשייה, יישומי ביטחון פנים, בתי חולים ותעשיות אוטומטיות, וזאת ב-22 מדינות ברחבי לעולם. בנוסף, החברה פיתחה פתרון להפקת מימן מאמוניה בתהליך המאפשר לתאי הדלק הייחודיים שפיתחה לספק אנרגיה כמקור עיקרי לחשמל גם באתרים המצויים באזורים כפריים ומרוחקים, וכאלה המצויים מחוץ לרשת החשמל. ג'נסל מעסיקה כיום כ-120 עובדים, כולל מומחי אנרגיה יוצאי תכניות חלל וצוללות. מטה החברה נמצא בישראל עם רשת הפצה ותמיכה ברחבי העולם. החברה מנוהלת על ידי רמי רשף, שהינו יזם טכנולוגיה ותיק, ואחד ממייסדיה.

 

אודות חברת אי.וי. מוטורס:

EV MOTORS הינה יבואן ישיר אשר מתמחה בשיווק תחבורה ציבורית ורכבים פרטיים חשמליים בלבד. בעלי החברה הנם מר אליהו גרידיש מר אוהד זליגמן יו"ר הקבוצה ומר אדוארד דורון שותף ובעלים.  EV MOTORS מייבאת רכבים חשמליים מיצרניות מובילות בעולם, באיכות ללא פשרות, ובסטנדרטים בינלאומיים. חלק מהמותגים שחברתנו משווקת JAC ANKAI LEVC החברה הנה יבואנית של מערכות טעינה מבית SSE ונותנות מעטפת מלאה ללקוח ברכישת הרכב כולל עמדות טעינה ופתרונות טעינה מלאות וכן פתרונות אינרציה ואגירת חשמל מנותקת מרשת החשמל. EV MOTORS שמה לעצמה יעד של הפעלה של מודל תחנות הטעינה העתידיות בישראל.