כותרות אחרונות
Search

הסקוטית מבית "ישרקו" מציעה, לקראת טו באב חג האהבה: ליקר "אמרולה".

צילום: אסף לוי

 

הסקוטית מבית "ישרקו" מציעה, לקראת טו באב חג האהבה:  ליקר "אמרולה".

הסקוטית מבית "ישרקו" המייבאת ומשווקת מוצרי מזון, מהמובילים בעולם, מציעה, לקראת חגיגות – טו באב חג האהבה, את ליקר "אמרולה" – בעל תכונות של הגברת התשוקה והמיניות. בזכות תכונות אלו וטעמו הייחודי, זוכה ליקר "אמרולה", לפופולאריות גבוהה בעולם.

 

ליקר "אמרולה" – ליקר השמנת המעולה, השני בעולם מבין סוגי הליקרים, יוצר לראשונה בשנת 1989. תחילה הוא לא הכיל שמנת וכמעט הורד מהמדפים ואז, בהברקה של רגע, הוספה לו שמנת והוא הפך ללהיט היסטרי. מאז ועד היום, הפך האמרולה לפופולארי מאוד באפריקה ובעולם כולו וכיום הוא משווק ליותר מ-70 מדינות.

 

צילום: אסף לוי

 

הליקר מיוצר מפרי עץ ה"אמרולה", הגדל באופן טבעי בדרום אפריקה. הפרי נאסף בכל רחבי המדינה הענקית ומובל בכל דרך אפשרית, כולל באמצעות תושבי הסוואנות שאוספים אותו בשקיות ניילון, במכלים קטנים, בסירים ולפעמים גם בשקי בד עשויי בגדים ישנים ומביאים אותו ברגל למרכזי איסוף שבטיים. משם הוא עובר למרכזים גדולים יותר, עד שלבסוף הוא מגיע למרכז הייצור של הליקר, בסטלנבוש – בירת היין של דרום אפריקה. שם הוא מנוקה מקליפתו, נסחט ועובר תהליך תסיסה. עם סיום תהליך התסיסה, עובר הנוזל זיקוק בדודי נחושת ומשם עובר להתיישנות של כשנתיים בחביות עץ אלון.

 

במהלך השנתיים ובאופן מבוקר, מועשר הנוזל בתמצית מרוכזת של פרי ה"אמרולה". השלב האחרון הוא יצירת הקרם, שהוא למעשה ערבובו של הליקר  עם שמנת משובחת.  תהליך  זה נעשה בטכנולוגיות החדישות ביותר, וזאת על מנת להפיק מוצר מזוקק ובאיכות הגבוהה ביותר.

 

צילום: אסף לוי

 

עובדות מעניינות:

הפולקלור הדרום אפריקאי מייחס לפרי ה"אמרולה" תכונות של הגברת התשוקה, המינית והפריון – פרי ה"אמרולה" הוא אקזוטי, מעט חמצמץ, עסיסי ובעל טעם ותכולת ויטמין סי גבוהה. הפרי גדל רק על עצי אמרולה נקביים והוא חביב מאוד על הפילים, הנוהגים לחבוט עם מצחם על גזע העץ על מנת להפיל את פירותיו הבשלים ארצה. במיוחד חביבים על הפילים, אותם פירות בשלים הנופלים ארצה ומתחילים לתסוס…

 

ליקר "אמרולה" בעל טעמים אגוזיים מעניינים, מומלץ לשתייה כשהוא נקי, בכוס וויסקי על קרח, כבסיס לקוקטיילים.

 

קוקטיילים מומלצים:

 

צילום: אסף לוי

 

Amarula Colada

1 אמרולה

1/2 רום

3 מיץ אננס

1 בטידה דה קוקו

 

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

 

Hazel

1/2 וודקה

1 אמרולה

1 פרנג'ליקו

1 שמנת

 

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

 

Mirage

1 אמרולה

1 ליקר תפוזים

1 ליקר קפה

 

לנער בשייקר את כל המרכיבים עם קרח כתוש. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה.

 

Zambezi Sunset

1 אמרולה

1 ליקר קפה

1/4 גרנדין

8 תותים טריים או סירופ תות

 

להכניס את כל המרכיבים לבלנדר. למזוג לכוס קוקטייל גבוהה חצי מלאה בקרח כתוש

 

מחיר לצרכן: 89  ₪  

ניתן להשיג ברשת טיב טעם, בחנויות המובחרות ובמסעדות