כותרות אחרונות
Search

"איקאה" משיקה את המיזם "T h i s A b l e s"

 

צילום תמונת שער אבי בר

 T h i s A b l e s

"איקאה" ישראל בשיתוף ארגון "נגישות ישראל" ועמותת "מילב"ת" משיקות את המיזם T h i s A b l e s.  המיזם נועד ליצור מודעות וחשיפת אנשים עם מוגבלות למוצרים ייחודיים. המוצרים היחודיים פותחו במיוחד עבורם על מנת לאפשר להם שימוש קל ונח ברהיטים וכלי בית של מוצרי איקאה קיימים שנבחנו ונמצאו כמתאימים לשימוש אצל אנשים עם מוגבלויות שונות.

במסגרת המיזם, פותחו פתרונות ייחודיים הכוללים סדרת מוצרים חכמה המתאימה למגוון רהיטי ומוצרי "איקאה" ומנגישה עבור אנשים עם מוגבלות את השימוש בהם.

 

 

צילום: אבי בר

 

באירוע לאנשי תקשורת ומובילי דעה שנערך באיקאה סניף נתניה, הציג שוקי קובלנץ  מנכ"ל איקאה ישראל את המיזם ThisAbles, שהוקם בשיתוף פעולה עם ארגון "נגישות ישראל" ועמותת "מילב"ת", שמטרתו ליצור ולהדגיש פתרונות מעוצבים, יעילים ונוחים בתחום הריהוט וכלי הבית לשימושם של אנשים עם מוגבלויות. במסגרת המהלך חברו שלושת הארגונים כדי  לפתח ולמצוא פתרונות שיאפשרו לאוכלוסייה נרחבת בישראל, לקבל מענה הולם ומכובד עבור צרכיהם בבית. כל זאת באמצעות ריהוט המותאם לצרכים אלו ובאמצעות פיתוח מוצרים שיסייעו לאנשים עם מוגבלויות לעשות שימוש ברהיטים ובכלי בית, שעד עתה לא התאפשר עבורם.

 

משמאל: שוקי קובלנץ  מנכ"ל איקאה ישראל יחד עם יובל וגנר – צילום: אבי בר

 

בשלב ראשון, נבחרו מוצרי איקאה מובילים ופונקציונליים הנפוצים בבתים רבים ועמותת מילב"ת, המסייעת לשיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלויות, פיתחה סדרה של 13 תוספות חכמות, נוחות וקלות לחיבור, שבעזרתן הופכים המוצרים לנגישים ושמישים יותר עבור אנשים עם מוגבלויות.

 

בין המוצרים ניתן למצוא: משטח להגדלת שטח מתג התאורה למנורת שולחן, ידית רחבה להזזת וילון אמבטיה, מתקן להנחת מקל הליכה על המיטה, ידיות מיוחדות לארונות ומגירות, מתקן להגדלת מחזיק רוכסן, עזרים לארגון וסימון לכבדי ראייה, רגליים להגבהת ספה כך שתתאפשר קימה וישיבה ועוד…

 

חלקו השני של המיזם, כלל סקירה ובדיקה של ארגון נגישות ישראל, שיחד עם איקאה, איתר מתוך כלל מחלקות החנות מעל 130 רהיטים וכלי בית הנמכרים בחנויות איקאה והמתאימים לשימושם הנגיש של אנשים עם מוגבלויות שונות.

 

שוקי קובלנץ, מנכ"ל איקאה ישראל: "קיימת בישראל אוכלוסייה נרחבת של אנשים עם מוגבלות שאינה מודעת ואינה יכולה להנות ולעשות שימוש במגוון מוצרים, רהיטים וכלי בית שאנחנו, ועמיתנו בענף הקמעונאות מציעים לקהל הרחב. איקאה חרטה על דגלה ליצור חיי יום יום טובים יותר לאנשים רבים ככל האפשר, ואנו מרגישים שזו חובתנו ליצור את מיזם THISABLES ולאפשר לאנשים עם מוגבלות להנות ממגוון רחב של מוצרים, רהיטים וכלי בית ולהיות "שווה בין שווים". בכל שלבי המהלך, בחשיבה, בהכנות, בפיתוח המוצרים הייחודיים, נוכחנו לדעת כי יש אנשים רבים שמגיעים לחנויות ולא מוצאים ולו פתרון אחד לצרכיהם, מה שגורם להם לתחושת תסכול וחוסר שוויון."

 

קובלנץ הוסיף ואמר: "ביחד עם עמותת נגישות ישראל, שבחנה ואישרה את המוצרים השונים, החל מהיום תסמן איקאה באמצעות תגית מיוחדת על הפריט, את התאמתו ויתרונותיו עבור אנשים עם מוגבלויות שונות. המוצרים קיימים ונמכרים במחלקות השונות בחנויות איקאה וכוללים: כסאות, שולחנות, מיטות, אביזרים למטבח, ריהוט לסלון, ריהוט משרדי ואביזרים לחדר האמבט".

 

יובל וגנר יחד עם רני רהב היחצ"ן של המדינה – צילום: אבי בר

 

יובל וגנר, נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל: "עמותת נגישות ישראל מובילה את מהפיכת הנגישות בארץ ופועלת כך שאנשים עם מוגבלות יחיו באופן נורמאלי, נגיש, נוח ושוויוני ככל שניתן למרות ועל אף הקשיים והמגבלות הנובעות ממוגבלותם. פרויקט ThisAbles הוא מיזם נגישות ממוקד לשיפור איכות החיים והנגישות במרחב הביתי ובעבודה. מרחבים בהם אנו מבלים את רוב שעות חיינו. מדובר במיזם מקורי, ראשון מסוגו בעולם שיכול להיווצר רק בחיבורים של מובילים – איקאה, נגישות ישראל ומילב"ת. אני משוכנע שמיזם זה ישפר הלכה למעשה את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות בארץ ובעולם".

 

סדרת התוספות החכמות יוצגו בכל ארבעת חנויות איקאה, במחלקות הרלוונטיות ויתוקשרו כך שניתן יהיה ללמוד על כל מוצר מהן הפונקציות שלו, כיצד ניתן להשתמש בו ועבור איזה מוצר הוא מתאים. את המוצרים ניתן לרכוש באמצעות אתר מילב"ת בלבד. בנוסף, על גבי כל תג של סדרת התוספות החכמות קיים ברקוד לסריקה עצמית ולאפשרות הדפסת המוצר באמצעות מדפסת תלת מימד. הברקוד ניתן לסריקה ללא עלות.

 

ניתן להתרשם מכל סדרת התוספות, מוצרי איקאה הנגישים וסרטוני הדרכה לשימוש במוצרים באתר הפרויקט בכתובתwww.ThisAbles.com. האתר שהוא מונגש באופן מלא, קיים בשפות עברית ואנגלית וקיים בו אזור מיוחד בו ניתן לשתף ולהציע רעיונות נוספים לפיתוח ומתן מענה לבעיות הדורשות פתרון עבור אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות.

 

 

13 המוצרים הנלווים שפותחו שאותם ניתן לחבר בקלות ובפשטות לרהיטי איקאה ובכך להפוך אותם לשמישים עבורם:

COUCH LIFT

רגליות הגבהה לספה המקלות על אנשים עם מוגבלות את הישיבה והקימה.

צילום: יח"צ איקאה

 

EASY HANDLE

ידית מיוחדת לארון ולמגירה עבור אנשים עם מוגבלות מוטורית או לקות ראייה.

 

CANE BY ME

מנשא המאפשר לאנשים עם מוגבלות להניח מקל הליכה בצמוד למיטה.

 

צילום: יח"צ איקאה

 

MEGA SWITCH

משטח מוגדל לאנשים עם מוגבלות להקלה בתפעול המנורה.

צילום: יח"צ איקאה

 

SPOT ON SHELF

סימון בולט לגבולות תאי הכוורת לטובת אנשים כבדי ראייה.

 

STUFF READER

מתקן שניתן לחבר אליו מדבקה עבור עט סורק המקריא בקול את תכולת התא לטובת אנשים עם מגבלת ראייה.

צילום: יח"צ איקאה

 

FRIENDLY ZIPPER

טבעת רוכסן לאנשים עם מוגבלות המקלה על פתיחה וסגירת הרוכסן.

 

GLASS BUMPER

מגן לדלתות זכוכית לאנשים שמתניידים בעזרת כיסא גלגלים.

 

POPUP HANDLE

ידית המאפשרת פתיחה קלה לאנשים עם מוגבלות בפרק היד.

 

INSIDER

3 תופסנים המתחברים למראה ומאפשרים לראות את תכולתם של תאים גבוהים מזווית נמוכה.

 

CURTAIN GRIPPER

תוסף ידית קשיחה לאנשים עם מוגבלות המקלה על הזזת וילון האמבטיה.

צילום: יח"צ איקאה

 

FINGER BRUSH

התקן לאחיזת מכחול או טוש למתקשים בשליטה באצבעות כף היד.

צילום: יח"צ איקאה

 

SNAP CUP

מתקן המאפשר למתקשים בתנועה להחזיק כוס שתייה בהישג יד.

צילום: יח"צ איקאה